Počasí: Bouřit bude ještě dnes a zítra, vyplývá z výstrahy

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 29. června 2022 06:30
Sdílej:

Česko si v posledních dnech užívá hodně bouřlivého počasí, které postihuje především Čechy. Jinak tomu nebude ani dnes zítra, kdy bouřky opět hrozí hlavně v západní části země. Vyplývá to z informací od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Výstraha před bouřkami platí pro dnešní a zítřejší den v celé republice s výjimkou Olomouckého, Moravskoslezského, Zlínského a části Jihomoravského kraje. 

Meteorologové očekávají výskyt silných bouřek s nárazy větru kolem 70 km/h a krátkodobými úhrny srážek kolem 30 milimetrů či dokonce velmi silných bouřek s ještě silnějším větrem (až 90 km/h) a až 50 milimetry srážek. 

Předpověď na středu (00-24):V Čechách oblačno až zataženo, přechodně až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky, odpoledne a večer i velmi silné. Na Moravě a ve Slezsku většinou polojasno a srážky a bouřky jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty v Čechách 27 až 31 °C, na západě jen kolem 25 °C, na Moravě a ve Slezsku 30 až 35 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 26 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, se bude odpoledne a večer v Čechách měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek (00-24):Polojasno až skoro jasno, zejména odpoledne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 26 až 30 °C, na Moravě a ve Slezsku 30 až 35 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Stalo se
České celebrity
Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová oslaví půlkulatiny. Česká televize odhalila svůj plán

Česká televize připravuje výstavu Svět Jiřiny Bohdalové, která bude věnována jedné z nejvýraznějších osobností české filmové, divadelní a televizní historie. Expozice nabídne ucelený pohled na mimořádně rozsáhlou hereckou kariéru Jiřiny Bohdalové, jež se výrazně zapsala do kulturní paměti několika generací diváků.

Krimi
Oto Klempíř

Bouračku Klempířova ministerského auta zavinil jeho řidič

Pondělní nehodu ministerského auta, v němž cestoval ministr kultury Oto Klempíř, zavinil jeho řidič. Policie ji vyřešila přímo na místě. Klempíř se po nehodě dopravil na ministerstvo jinak, ale nakonec zamířil do nemocnice. Vyšetření naštěstí neodhalilo žádný závažný problém.

Zahraničí
Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán tlačí na Zelenského dopisem. Chce, aby do Maďarska pustil ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán ve čtvrtek prostřednictvím dopisu vyzval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby znovu pustil ropu do Maďarska. Kyjev si také má podle Orbána odpustit jakékoliv další útoky na maďarskou energetickou bezpečnost. 

Světové celebrity
Princ Harry

Britský princ Harry poslal u příležitosti čtvrtého výročí zahájení ruské invaze Ukrajině vzkaz

Britský princ Harry u příležitosti čtvrtého výročí zahájení ruské invaze na Ukrajinu ocenil tamní obyvatele a prohlásil, že jejich síla je inspirací pro celý svět. V poselství adresovaném rehabilitačnímu centru Superhumans, které se stará o zraněné válečné veterány, Harry uvedl, že Ukrajina ukázala lidstvu, jak vypadá skutečná odolnost.