Počasí: Bouřky hrozí dnes i zítra, platí výstrahy

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 15. srpna 2023 12:35
Sdílej:

Meteorologové varovali před velmi silnými bouřkami v západní polovině Česka. Hrozí od úterní 14. hodiny, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ve středu se budou bouřky vyskytovat na celém území.

Aktuální výstraha platí od brzkých odpoledních hodin až do 4:00 pro Plzeňský a Karlovarský kraj a okresy Hořovice, Příbram a Rakovník ve Středočeském, Blatná, Český Krumlov, Prachatice, Strakonice a Vimperk v Jihočeském a Bílina, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Louny, Most, Podbořany, Teplice a Žatec v Ústeckém kraji.

Meteorologové očekávají velmi silné bouřky, které budou doprovázet přívalové srážky s úhrny přes 50 milimetrů a kroupy o velikosti více než dva centimetry.

ČHMÚ vydal výstrahu na silné bouřky také pro středu. Spadnout by během nich mohlo přes 30 milimetrů srážek. Zítřejší varování se v tuto chvíli týká celého území republiky.

Stalo se
České celebrity
Honza Dědek

Honza Dědek kývl na velkou změnu. Bylo načase říct sbohem

V Česku se v posledních letech na poli televizních talk show objevil konkurent pro stálice Jana Krause a Karla Šípa. Honza Dědek si vybojoval své místo na obrazovkách Primy a snaží se nestát na místě. Po poradě s odborníky se pro nové díly rozhodl opustit svou ikonickou image. 

Zahraničí
Volodymyr Zelenskyj na tiskové konferenci

Zelenskyj se chce setkat s Putinem. Problém vidí na straně Rusů

Rusko dělá podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského všechno možné, aby znemožnilo jeho schůzku s ruským protějškem Vladimirem Putinem, která by měla vést k ukončení války na Ukrajině. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se totiž nechal slyšet, že Moskva na schůzce hlav obou států nepracuje. 

Krimi
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Zneužívali covidové dotace. Policie odhalila organizovanou skupinu

Kriminalisté odhalili organizovanou skupinu, jejíž členové získávali peníze z dotačního programu, který podnikatelům kompenzoval pokles příjmů kvůli protipandemickým opatřením vlády. Škoda činí bezmála sto milionů korun, stíhány jsou více než tři desítky lidí, informovala policie. 

České celebrity
Helena Zeťová

Helenu Zeťovou připomněli blízci. Od nešťastného úmrtí uběhlo osm měsíců

Na tragicky zesnulou Helenu Zeťovou se rozhodně nezapomíná. V letních srpnových dnech ožil její facebookový profil, kde se objevil pozdrav do nebe od její maminky Alenky. Ve středu uplynulo od nešťastného úmrtí zpěvačky již osm měsíců.