Počasí bude příští týden odpovídat začátku října

Podzim, ilustrační fotografie.
Podzim, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 30. září 2021 06:30
Sdílej:

Říjen začíná již zítra, od pondělí nás pak čeká první kompletní týden v tomto měsíci. Počasí tomu bude odpovídat. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se totiž bude postupně ochlazovat.

Opravdu konkrétní je zatím pouze předpověď na pondělí, kdy se mohou teploty v rámci republiky výrazně lišit. Zatímco na západě může být ráno jen šest stupňů nad nulou, na východě by naopak mohl teploměr ukázat až 23 °C.

V následujících pracovních dnech se již ochladí. Meteorologové očekávají, že teploty klesnou až k 12 °C, ačkoliv na východě země může být nadále tepleji. 

Předpověď na pondělí (00-24):Oblačno až zataženo, jen místy přechodně polojasno. Zpočátku ojediněle, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřka. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, v západní polovině území 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, ve východní polovině území 19 až 23 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude v Čechách měnit na jihozápadní až západní.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 17 °C, zpočátku na východě až 20 °C.

Témata:
Stalo se
Zahraničí
Australská policie zasahuje proti střelcům na Bondi Beach. (14.12.2025)

Tragický útok v Austrálii. Střelci zavraždili několik lidí na oblíbené pláži

Australská policie zasahuje při útoku na populární pláži Bondi v Sydney ve státě Nový Jižní Wales. Potvrzeno je přes 10 obětí, zraněni byli i nejméně dva strážci zákona. Útočili dva lidé. Jeden z pachatelů má být po smrti, druhého se podařilo zadržet. Policie již potvrdila, že cílem útoku byla místní židovská komunita. 

České celebrity
Eva Burešová

Eva Burešová přiznala zbytečné obavy. Forejt zaznamenal velký úspěch

Kuchařům se rozdávaly michelinské hvězdy, které jsou asi tím nejprestižnějším oceněním jejich práce na světě. V Česku jednu dostal i Přemek Forejt, partner Evy Burešové. Známá herečka a zpěvačka přiznala, že to přineslo i nepříjemné chvíle. 

Domácí
Andrej Babiš

Babiš nechce, aby Česko nadále přispívalo na pomoc Ukrajině

Česko podle nově jmenovaného premiéra Andreje Babiše (ANO) potřebuje peníze pro vlastní občany. Evropskou unii proto vyzývá k tomu, aby našla jiné způsoby financování Ukrajiny, která přes tři roky čelí ruské agresi. Nebudeme tam dávat peníze, prohlásil Babiš doslova. 

České celebrity
Blízcí a přátelé se rozloučili s moderátorem Patrikem Hezuckým. (12.12.2025)

Přišel, ale nesměl dovnitř. Hezuckého kamarád měl smůlu

Spousta známých tváří se v pátek odpoledne objevila v prostorách strašnického krematoria. Pozorným lidem neuniklo, že s Patrikem Hezuckým se přišli rozloučit oba členové již nefungujícího dua Těžkej pokondr. Do smuteční síně ale mohl jen jeden.