Přes 10 stupňů nad nulou vystoupají dnes teploty v Česku, teplé počasí tak bude pokračovat. Zároveň ale bude větrno, upozorňují meteorologové prostřednictvím aktuálně platné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Výstraha před čerstvým a přechodně silným jihozápadním větrem s nárazy o rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu platí až do dnešní 15. hodiny pro celou zemi s výjimkou oblasti na pomezí Středočeského, Libereckého a Královéhradeckého kraje, celého Zlínského kraje a částí Jihomoravského a Olomouckého kraje.
Počasí přes den (07-24):Proměnlivá oblačnost, místy přeháňky. Na horách většinou zataženo, srážky trvalejší, postupně na severu a severovýchodě nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. V závěru období ubývání srážek. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Později odpoledne a večer bude vítr slábnout.
Daru Rolins můžeme směle označit za světoběžnici, protože se na sociálních sítích často hlásí z nejrůznějších koutů světa. Se současným snoubencem Pavlem Nedvědem si navíc staví druhý domov v Itálii. A na cestách na Apeninský poloostrov se rozhodně nešetří.
Čeští hokejoví fanoušci už netrpělivě vyhlížejí zítřejší večer. Národní tým totiž vstoupí do letošního mistrovství světa, které je posledním pro úspěšný realizační tým vedený Radimem Rulíkem. Dokážou hokejisté navázat na zlatý úspěch z předloňské Prahy?
Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová oznámili rozpad manželství co možná nejstručnějším způsobem. Dali tak prostor k tomu, aby se řešilo, za jakých okolností k rozchodu došlo. Kdo komu oznámil, že nechce ve vztahu pokračovat?
Agáta Hanychová se rozhodla pro zásadní změnu v projektu, který ji zaneprázdňuje asi ze všech nejvíce. Je však otázkou, co tomu řeknou holčičky, jak Agáta říká svým fanynkám. Jde totiž o změnu, která někoho může podráždit.
V Česku se tento týden ochladilo a na řadě míst také dost zapršelo. Předpověď navíc počítá s dalšími srážkami. Morava a hlavně Slezsko se o víkendu dočká dalšího deště, místy i vydatného, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Lokálně může spadnout až 70 milimetrů.
Princezna Kate se v úterý vydala z Velké Británie do zahraničí. Samozřejmě se to v jejím životě neděje poprvé, přesto je to tentokrát výjimečné. Jde totiž o první oficiální cestu od chvíle, kdy se poprala s vážnou nemocí.
Londýn se dnes oděl do slavnostního, když král Karel III. a královna Camilla společně zahájili nový rok britského parlamentu. Tradiční státní otevření parlamentu doprovázela mimořádná přehlídka historických klenotů, které podtrhly význam této události. Královský pár dorazil z Buckinghamského paláce k Westminsterskému paláci v historickém kočáru Irish State Coach, který v minulosti sloužil i královně Alžbětě II.
Představitel legendárního Kevina McCallistera, Macaulay Culkin, se v emotivním rozhovoru pro časopis Gentleman’s Journal vrátil k nedávnému úmrtí své filmové maminky Catherine O’Hary. Herečka, která se proslavila rolí Kate McCallisterové v komedii Sám doma, zemřela letos 30. ledna po krátké nemoci. Culkin přiznal, že ho její odchod hluboce zasáhl a že má pocit, jako by mezi nimi zůstalo něco nedořešeného.
Britská celebrita a bývalá modelka Katie Price se postarala o pořádný rozruch během svého úterního vystoupení v pořadu Good Morning Britain (GMB). Do studia měla dorazit i se svým novým manželem, podnikatelem Lee Andrewsem, ten se však k rozhovoru nedostavil. Absence vyvolala vlnu spekulací o tom, zda Andrews není zadržován úřady v Dubaji.
Legendární zpěvák Rod Stewart si během setkání s králem Karlem III. nebral servítky na adresu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Během londýnské akce u příležitosti 50. výročí charitativní organizace The King’s Trust rocker ocenil panovníkovo vystupování při nedávné návštěvě Spojených států. Podle videozáznamu Stewart králi řekl, že byl naprosto skvělý a že onoho „malého uličníka“ usadil na jeho místo.
Českým šoubyznysem od úterý rezonuje jedna zpráva. Ondřej Brzobohatý potvrdil, že se rozpadlo i jeho třetí manželství, tentokrát s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Úspěšný hudebník a syn slavného herce zkrátka štěstí v lásce zatím nemá.
Jsou to už dva roky, co se Petře Svoboda obrátil život vzhůru nohama. Přišla totiž o manžela Ondřeje Křivku, jehož při jízdě na kole srazilo auto. Televizní moderátorka na muže svého srdce nezapomíná, zavzpomínala na sociální síti.