S vydatnými srážkami musí od dnešního poledne počítat obyvatelé v pásu od Vysočiny po Jeseníky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve výstraze upozornil, že může spadnout až 60 milimetrů srážek.
Výstraha platí od úterních 12 hodin pro okresy Dačice v Jihočeském kraji, Česká Třebová, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orlicí a Žamberk v Pardubickém kraji, Blansko, Boskovice, Ivančice, Kuřim, Moravský Krumlov, Rosice, Tišnov a Znojmo v Jihomoravském kraji, Jeseník, Konice, Litovel, Mohelnice, Šternberk, Šumperk, Uničov a Zábřeh v Olomouckém kraji, Bruntál, Krnov a Rýmařov v Moravskoslezském kraji a Bystřice nad Pernštejnem, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou na Vysočině.
"Očekáváme bouřky postupující opakovaně přes stejná místa. Během večera přejde bouřková činnost v intenzivní déšť. V kombinaci bouřek a deště může napršet kolem 40 mm, lokálně kolem 60 mm. Ve druhé polovině noci na středu budou srážky slábnout," uvedli meteorologové.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) podle svých slov "vyřešil" svého předchůdce Martina Baxu a odvolal ho ze správní rady mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Baxa mu vzkázal, že bude i tak nadále bránit svobodnou a otevřenou kulturu v Česku.
Československým šoubyznysem otřásá další rozchod. Karlos Vémola a jeho manželka Lela si podle dostupných informacích dali sbohem. Není to přitom poprvé, co zápasník a slovenská modelka rozešli.
Agáta Hanychová se v březnu dostala do nezáviděníhodné situace, protože z úspěšného společného podcastu odešla Ornella Koktová. Prvně jmenovaná se rozhodla pokračovat na vlastní pěst. Nyní fanouškům prozradila, na co se mohou těšit.
Velikonoce si zvolil dopravní podnik pro další z plánovaných výluk metra. Od pátku do pondělí nebudou jezdit vlaky na značné části linky C. Nahradí je autobusy. Podle dopravce se bude opravovat trať.
Nadcházející státní návštěva krále Karla III. ve Spojených státech, která je naplánována na konec dubna, s sebou přináší i citlivá politická témata. Někteří američtí zákonodárci totiž veřejně vyzvali britského panovníka, aby se během své cesty setkal s oběťmi sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina. Podle informací magazínu People však k takovému setkání nedojde, a to z velmi konkrétních právních důvodů.
Vztahy mezi královnou Alžbětou II. a jejím vnukem princem Harrym byly v posledních letech jejího života mnohem napjatější, než se na veřejnosti zdálo. Nová biografie „Queen Elizabeth II: A Personal History“ od Huga Vickerse, dlouholetého přítele královské rodiny, přináší šokující detaily o tom, jak se zesnulá panovnice musela před Harrym a jeho ženou Meghan chránit.
Britský princ Harry, vévoda ze Sussexu, otevřeně podpořil nedávné průlomové rozsudky proti technologickým gigantům. Na globálním summitu o ochraně soukromí, umělé inteligenci a kybernetické bezpečnosti ve Washingtonu DC neskrýval své nadšení z toho, že velké korporace konečně čelí odpovědnosti. Reagoval tak na případy z minulého týdne, kdy poroty v USA nařídily společnostem Meta a YouTube zaplatit miliony dolarů za škody způsobené jejich platformami.
Policie od středy vyšetřuje podezřelé úmrtí dvou osob v Plzni. Podle dosavadních zjištění se na jejich smrti nepodílela další osoba. Kriminalisté pracují se dvěma vyšetřovacími verzemi.
Ornella Koktová v dokumentu, jenž se stal předmětem sporů s Agátou Hanychovou, otevírá i nepříjemné kapitoly. Ve vzpomínkách se tak vrátila k momentu, kdy jí po narození jednoho z potomků šlo doslova o život.
Taťána Kuchařová se nedávno pustila do dalšího soudního sporu, jehož aktérem tentokrát není Ondřej Brzobohatý. Proti modelce stojí jiný muž, který si v těchto dnech neodpustil zajímavý vzkaz určený někdejší Miss World.
Není žádným tajemstvím, že Veronika Žilková moc neumí sedět doma na zadku. Tentokrát se jí to ale svým způsobem vymstilo. Vyrazila si totiž na lyže, kde se podle vlastních slov srazila se snowboardistou. Část těla známé herečky to nepříjemně odnesla.
Velikonoce letos přicházejí na řadu hned na začátku dubna. Ani tentokrát se nic nemění na tom, že obchody nebudou ze zákona otevřené po celé období svátků. Kdy si lidé nenakoupí?