Česko zasáhne další sněžení a přinejmenším na části území bude takové intenzity, že Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu. Podle varování napadne ve východní polovině republiky přes 10 centimetrů sněhu. Na Slovensku či v Maďarsku může sněhu napadnout ještě mnohem více.
"V noci ze čtvrtka na pátek a v pátek dopoledne bude ve východní polovině území sněžit, v noci a ráno přechodně i intenzivně, s předpokládanou tvorbou nové sněhové pokrývky 5 až 12 cm," uvedli meteorologové ve středu na sociální síti X.
Na jižní Moravě půjde zpočátku o mokrý sníh, který bude na teplém povrchu odtávat. Sněžení by mělo ustat v pátek před polednem, vyplývá z výstrahy.
Meteorologové již v úterý vysvětlili, že tato velmi zajímavá situace bude souviset s tlakovou níží, která bude postupovat z alpské oblasti na východ na Slovensko a do Maďarska. V těchto dvou sousedících zemích bude pravděpodobně sněžení ještě vydatnější s úhrny v řádu několika desítek centimetrů.
Bylo jasné před touto olympiádou v Miláně a Cortině d'Ampezzo, že teprve devatenáctiletý český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek bude patřit mezi největší medailové naděje české olympijské výpravy. A tyto předpovědi se vyplňují do puntíku. Po stříbru na pěti kilometrech získává na svých prvních olympijských hrách i zlato po dalším fenomenálním výkonu na desetikilometrové trati.
I osobní život Karlose Vémoly se řeší po jeho nedávném pobytu ve vazbě. Jeho manželka Lela byla přes Vánoce a Nový rok na tři děti sama. Z jejích aktuálních slov pak vyplývá, že se zápasník do chodu domácnosti stále moc nezapojuje.
Středočeští kriminalisté se již od uplynulého víkendu zabývají úmrtím ženy u Říčan. Tělo se našlo v lese, bez dokladů a osobních věcí. Policisté se obrátili na veřejnost s výzvou o pomoc se stanovením totožnosti zesnulé.
Česko slaví další medaili ze zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Sbírku cenných kovů z olympiády završila Eva Adamczyková, která se vrátila pod pět kruhů po vážném zranění a následné mateřské pauze. Adamczyková skončila druhá ve finále snowboardcrossového závodu.
Maroš Kramár prolomil mlčení k dopravní nehodě, kterou měl pod vlivem alkoholu zapříčinit jeho syn. Sám Marko si již posypal hlavu popelem. Ani slavný otec se nedržel zpátky. Chlapec podle známého herce pochybil a je připraven nést si následky.
Při pohledu z okna to tak nevypadá, ale blíží se návrat zimního počasí. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v pátek vydali varování před víkendovým sněžením a tvorbou sněhových jazyků.
Tentokrát to pro Ester Ledeckou na zimních olympijských hrách necinklo. Po překvapivém vyřazení ve čtvrtfinále paralelního obřího slalomu na snowboardu se trojnásobná olympijská vítězka upínala k lyžařskému super-G. Svou čtvrteční jízdu ale nedokončila.
StarDance se na podzim po pravidelné roční odmlce vrátí na televizní obrazovky. Podle nejnovějších informací na Kavčích horách přichystali jeden opravdu velký comeback. Do poroty by se totiž měl vrátit Zdeněk Chlopčík.
Česká hudební akademie rozhodla ve druhém hlasovacím kole o nominacích na Ceny Anděl Coca-Cola 2025. Tři šance na výhru mají pražské rapové trio GUFRAU a Victor Kal., se dvěma nominacemi jim sekundují Michal Prokop a Framus Five, Ben Cristovao, Mňága a Žďorp, Calin s Ewou Farnou, James Cole s Ideou nebo Dorota Barová. Slavnostním předáváním 11. dubna provedou Libor Bouček a Martin „Mikýř” Mikyska.
Počasí v Česku bude ještě dnes na únor nebývale teplé, ale na obzoru už je zásadní změna. Meteorologové dokonce vyhlížejí nebezpečné jevy, které mají nastat o víkendu. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X.
V areálu ZOO Praha byla zjištěna ptačí chřipka. Podezření na nákazu se objevilo po úhynu několika ptáků. Vyšetření následně nemoc potvrdilo. V zoologické zahradě sice byla zavedena mimořádná veterinární opatření, ale vstup návštěvníků nijak omezen není.
Jiřina Bohdalová v květnu oslaví 95. narozeniny, ale i někteří mladší lidé jí mohou závidět, jak je stále aktivní. Není ani vyloučeno, že jedna z nejslavnějších českých hereček natočí další celovečerní film. Je už nějaký projekt v procesu?