Česko dnes zažilo mimořádně horký den, rekordní teploty naměřilo 39 ze 163 meteorologických stanic, které zaznamenávají teploty alespoň 30 let. Nejtepleji bylo ve Strážnici na jihu Moravy, kde teplota 35,5 stupně Celsia překonala 80 let starý rekord. Na dotaz ČTK to dnes řekl Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nejtepleji dnes bylo v Jihomoravském kraji, na jihozápadě Zlínského kraje, v jižních Čechách, na severozápadě středních Čech, na jihovýchodě Ústeckého kraje a také na Vysočině. "Na Vysočině padly kromě Havlíčkova Brodu a Velkého Meziříčí rekordy na všech stanicích," uvedl meteorolog. Ze 14 tamních meteorologických stanic tak rekordní teploty naměřilo 12 stanic.
Strážnice dosud držela rekord pro dnešní den s teplotou 34,6 stupně Celsia z roku 1943. "Nejčastěji dnes stanice překonávaly rekordy z roku 2000," uvedl Borovička. Je to případ Kuchařovic na Znojemsku, kde teploměry zaznamenaly 35,2 stupně, Brodu nad Dyjí na Břeclavsku, kde se teploměry zastavily na 35,1 stupni, a také Moravských Budějovic na Vysočině, kde meteorologové naměřili 34,8 stupně.
Tropické třicetistupňové teploty vydrží v Česku i v následujících dnech. Ochlazení očekávají meteorologové až o víkendu, výjimkou bude jih a jihovýchod Moravy, kde i v sobotu budou maximální teploty překračovat 31 stupňů Celsia. V týdnu se budou objevovat ojedinělé přeháňky či bouřky. Od pátku bude pršet na většině území, bouřky mohou být o víkendu i silné. Vyplývá to z týdenní předpovědi ČHMÚ.
Lidé to většinou chtějí absolvovat jen jednou, ale Veronika Žilková si to zažila hned třikrát. Řeč je o svatbě. Známá herečka musí v poslední době odrážet dotazy ohledně dalšího manželství. Svůj postoj musí zdůrazňovat i současnému partnerovi.
Z pokusu o vraždu je podezřelý muž, jehož policisté hledali po sobotním útoku v rámci rodiny v Otovicích na Karlovarsku. Podle dosavadních zjištění napadl pěstmi svou ženu, z místa činu následně utekl. Muži hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
V létě chce být každý fit, což se však letos nedaří Felixi Slováčkovi. Otec zesnulé herečky a zpěvačky Anny Slováčkové přiznal, že se již nějaký čas potýká s nepříjemnými zdravotními problémy. Nejhorší je, že řešení se zdá být v nedohlednu.
Dara Rolins se momentálně naprosto soustředí na osobní a rodinný život, protože přestala koncertovat. Její pozornost tak má z velké části i jediná dcera Laura, která se chystá na odchod do zahraničí, kde bude studovat. Nakonec má být ale její budoucnost jiná, než se dosud myslelo.
Před padesáti lety dal Sylvester Stallone světu Rockyho. Než se ale stal hollywoodskou legendou, musel vybojovat ten nejtěžší zápas. Byl neznámý, bez peněz a jistoty, že mu vůbec někdo dá šanci. Měl ale příběh Rockyho Balboy a odmítal se ho vzdát. Skutečný a téměř neuvěřitelný příběh zrodu filmové legendy přináší nový americký snímek Já, Rocky.
Legendární rocker Petr Janda letos oslavil 84. narozeniny. Navzdory pokročilému věku ho s kapelou Olympic stále potkáte v pódiích. V uplynulých týdnech jste však na hudebníka mohli narazit i v nemocnici. Jandu totiž potrápilo zdraví.
Slovákům se příští rok naskytne podobný zážitek jako Čechům před několika lety. K našim sousedům totiž dorazí slavný australský herec Russell Crowe, ale nepředstaví se ve své nejznámější poloze. Lidé ho uvidí za mikrofonem na pódiu.
Útok na Jaromíra Soukupa, jímž se již přes dva týdny zabývají středočeští policisté, okomentovala po Agátě Hanychové, která má s podnikatelem dceru, i její maminka Veronika Žilková. Jak vnímá nastalou situaci?
Nikdo už to ani nečekal, ale blízcí a přátelé se v srpnu s dvouměsíčním odstupem rozloučili s Kateřinou Niklovou, dlouholetou asistentkou Leoše Mareše. Jeden z nejslavnějších českých moderátorů nemohl chybět.
Tropické počasí se v následujících dnech vrátí do Česka, ale až do posledního prázdninového víkendu nevydrží. Teploty ve volných dnech spadnou pod 30 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko si dnes opět připomíná inspirativní osobnost Aničky Slováčkové, která loni prohrála boj se zákeřným onemocněním. Nadaná dcera hudebníka Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové by právě dnes měla 31. narozeniny.
Policie se od sobotního odpoledne zabývá násilným činem v rámci rodiny na Karlovarsku. Napadená žena byla s vážnými zraněními letecky přepravena do nemocnice, strážci zákona pátrali po podezřelém muži. Vpodvečer se ho podařilo zatknout.