Počasí dnes opět zlomilo rekord, bylo i 37 stupňů

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Roman Veselý / INCORP images
ČTK 21. července 2022 18:04
Sdílej:

Nejvyšší teplotu dnes naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 37,3 stupně Celsia. I na dalších místech hlavně střední a jihovýchodní Moravy zaznamenali přes 36 stupňů. Naopak v Karlovarském kraji na západě Čech odpoledne ukázal teploměr jen kolem 20 stupňů Celsia. ČTK to řekla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teplotní rekord pro 21. červenec dnes přepsalo bezmála třicet asi ze 160 stanic, které fungují alespoň 30 let.

Tento týden zažívá Česko tropické počasí, které minimálně na jihu Moravy vydrží ještě v nadcházejících dnech. Dnes se objevily zpočátku na západě a jihu Čech první přeháňky a bouřky, které se mohou během večera a noci rozšířit i v dalších částech republiky. Meteorologové varovali před tím, že některé bouřky mohou být i silné s přívalovými dešti, kroupami a nárazovým větrem.

I když maximální teplota dnes překročila 37 stupňů Celsia, zatím nejteplejším dnem tohoto roku zůstává 19. červen. Tehdy bylo v Řeži u Prahy rovných 39 stupňů Celsia. Byla to nejvyšší dosud naměřená červnová teplota v Česku.

Stalo se
České celebrity
StarDance

Kdyby StarDance nebyla na ČT. Alternativní scénář existuje

StarDance už v dubnu odtajnila poslední tajenku ohledně letošní série, když ještě zůstávaly otazníky ohledně budoucnosti show na obrazovkách České televize. Televizní diváci si ale mohou oddechnout. V případě problémů by se ozval jiný tuzemský zájemce o licenci. 

Sport
Hokej, ilustrační fotografie.

Češi napravili nečekanou prohru. Na MS v hokeji znovu nastoupí ve středu

Tři ze sedmi zápasů skupinové fáze mají čeští hokejisté za sebou. Dvakrát vyhráli, jednou padli v prodloužení. Pověst si u fanoušků vylepšili pondělním triumfem nad Švédskem. Další zápas čeká reprezentaci zítra odpoledne. 

České celebrity
Daniel Landa

Daniel Landa se zlobí. Uberte, vzkazuje od rozbitého okna

Nepříjemná věc se během víkendu stala Danielu Landovi. To je sice oblíbený zpěvák, ale mezi námi se evidentně najdou i lidé, kteří s ním mají problém. Jinak by u Landy doma nemohlo dojít ke škodě na majetku. 

Světové celebrity
Katie Price

Manžel Katie Price je nezvěstný. Zřejmě ho unesli!

Manžel bývalé glamour modelky Katie Price, Lee Andrews, byl oficiálně prohlášen za nezvěstného. Stalo se tak pět dní poté, co byl podle dostupných informací unesen a měl svázané ruce. Katie Price vyjádřila přesvědčení, že její v pořadí čtvrtý manžel, kterého si vzala v letošním roce po pouhých několika dnech známosti, byl unesen v Dubaji. Podle zdrojů z jejího okolí je Price v neustálém kontaktu s Leeovou rodinou a zoufale čeká na jakékoli zprávy o místě jeho pobytu.