Počasí dnes ovlivní bouřky, hrozí i krupobití

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 23. května 2023 06:30
Sdílej:

Počasí dnes ve východní polovině Česka ovlivní bouřky, před kterými už v pondělí s předstihem varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Mohou být i silné, hrozí také krupobití.

Výstraha je platná od úterní 12. hodiny pro Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský kraj a Vysočinu a také pro okresy Čáslav, Kutná Hora a Vlašim ve Středočeském, České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Prachatice, Soběslav, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou a Vodňany v Jihočeském a Kostelec nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové očekávají ojedinělý výskyt silných bouřek s krátkodobými úhrny srážek kolem 30 milimetrů, nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů za hodinu a menšími kroupami.

Předpověď na úterý (00-24):

Přes den oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Ojediněle, postupně na většině území přeháňky, místy bouřky, i silné. Večer ubývání srážek. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě a východě až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, v Jeseníkách a Beskydech až 19 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s se bude postupně měnit na mírný severozápadní 2 až 6 m/s. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

Stalo se
Světové celebrity
Glen Hansard

Video zachytilo poslední koncert Glena Hansarda krátce před smrtí!

Hudební svět zasáhla tento týden zpráva o tragickém úmrtí irského písničkáře a držitele Oscara Glena Hansarda. Šestapadesátiletý muzikant zemřel v úterý v brzkých ranních hodinách při havárii na motocyklu nedaleko rodného Dublinu. Veřejnost i fanoušci se nyní s legendárním umělcem loučí, přičemž na internetu se objevily záběry z jeho úplně posledního vystoupení, které odehrál jen několik málo hodin před tragédií.

Světové celebrity
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo dnes má možná utajenou svatbu!

Světem šoubyznysu a sportu se šíří spekulace o tom, že se legendární portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo oženil. Pozornost médií i fanoušků vzbudil údajný svatební formulář, který unikl na veřejnost a poukazoval na konání obřadu během prvního srpnového víkendu. Slavný útočník zasnoubení se svou dlouholetou partnerkou Georginou Rodríguez oznámil již v loňském roce po devíti letech vztahu, konkrétní datum však doposud držel v tajnosti.

Světové celebrity
Victoria Beckham

Vše je jinak! David a Victoria Beckhamovi tajili, že se synem nemluví už roky!

Vztahy v jedné z nejsledovanějších rodin světa byly daleko chladnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Přestože slavný pár David a Victoria Beckhamovi při svatbě svého nejstaršího syna Brooklyna v dubnu 2022 pózoval před objektivy fotoaparátů se širokými úsměvy, v zákulisí panovalo obrovské napětí. Vyšlo totiž najevo, že mladý adept na šéfkuchaře se svými rodiči nemluvil celé tři měsíce před tím, než v floridském Palm Beach řekl své ano miliardářské dědičce Nicole Peltz.

Světové celebrity
Paul McCartney

Paul McCartney poprvé za kariéru dostal nominaci na prestižní hudební cenu!

Britský hudebník a člen legendárních Beatles sir Paul McCartney získal ve svých čtyřiaosmdesáti letech svou vůbec první nominaci na prestižní hudební cenu Mercury Prize.