Bouřky, které se na většině území Čech vyskytnou dnes večer a v noci, mohou být velmi silné. Doprovázet je bude přívalový déšť s krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů a nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu. Meteorologové v aktuální výstraze zvýšili stupeň nebezpečí a přidali varování před povodňovými jevy.
Největší riziko dosažení vyšších stupňů povodňové aktivity je v Praze, Středočeském a Libereckém kraji. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Bouřky budou podle meteorologů postupovat od jihozápadu k severovýchodu až severu. "V pásu od Šumavy přes střední Čechy až po Liberecký kraj budou doprovázené zejména přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny kolem 50 mm a nárazy větru kolem 90 km/h. Ve východní polovině Čech bude největším rizikem vítr s nárazy kolem 90 km/h, srážkové úhrny budou pravděpodobně nižší," uvedli meteorologové.
Výstraha před velmi silnými bouřkami s vysokým stupněm nebezpečí platí od dnešních 19:00 do nedělních 02:00 pro Prahu, celý Středočeský, Jihočeský, Liberecký a Královéhradecký kraj a pro části Ústeckého, Plzeňského a Pardubického kraje a Vysočiny.
Vlivem přívalového deště a nasycenosti povodí může v bouřkami zasažených oblastech docházet k rychlému vzestupu hladin zejména na menších tocích s dosažením prvního a druhého povodňového stupně (SPA), výjimečně i třetího. V Libereckém kraji očekávají meteorologové vzestup hladiny na řece Smědé pro stanice Frýdlant a Bílý Potok. "Na stanici Předlánce (Smědá) není vyloučena krátkodobá možnost dosažení 3.SPA," uvedl ČHMÚ. Prudké vzestupy hladin se dají očekávat i na menších tocích v povodí horní Jizery i na samotné Jizeře.
Českým šoubyznysem otřásl v tomto týdnu jeden nečekaný rozchod. Sbohem si dali Jitka Boho a Lukáš Langmajer, jejichž nečekaná lovestory byla velkým tématem loňského roku. Modelka se nyní poprvé obsáhleji vyjádřila k okolnostem konce vztahu.
Premiéra jako hrom. Devatenáctiletý rychlobruslař Metoděj Jílek se poprvé představil v olympijském závodě, konkrétně v závodě na 5000 metrů, a ihned se mu podařilo získat pro Českou republiku olympijskou medaili. V Miláně si dojel pro stříbro poté, co v předposlední rozjížďce z celkových deseti zajel čas 6:06,48, který mu nakonec stačil na druhé místo.
Dara Rolins musí být na svou dceru hrdá, protože Laura vystoupila sama za sebe a obhájila si rozhodnutí o změně příjmení. Kvůli odchodu do zahraničí a jednodušší výslovnosti z ní totiž bude taky Rolins.
Z Milána a Cortiny d'Ampezzo přišla v neděli první skvělá zpráva. Česká olympijská výprava získala první cenný kov na právě probíhajících zimních olympijských hrách v paralelním obřím slalomu na snowboardu. To se ostatně očekávalo před olympiádou, jenže od tradiční královny tohoto sportu Ester Ledecké, která však neprošla překvapivě přes čtvrtfinále. Češi v hledišti včetně prezidentského páru v tu chvíli rozhodně nemuseli smutnit. Ve hře zůstala druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová, která potvrdila dokonale svoji vzestupnou formu z této sezóny a korunovala ji ziskem zlaté olympijské medaile.
Vážnými zraněními jednoho z aktérů skončila potyčka před hernou v Chebu, kterou od noci na sobotu vyšetřují policisté z Karlovarského kraje.
Karlos Vémola se v lednu dočkal propuštění z vazby na svobodu, kterou si opět užívá plnými doušky. Někteří lidé možná čekali, že se raději stáhne do ústraní. Opak je ale pravdou. Kde se zápasník ukázal s hvězdami českého šoubyznysu?
Počasí v Česku si po několika dnech opět žádá výstrahu. Meteorologové jejím prostřednictvím varují před náledím, které místy hrozí dnes večer a přes noc na zítra. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Premiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že se blíží trvalé řešení, které by vedlo k ukončení války na Ukrajině. Na konci měsíce uplynou čtyři roky od jejího zahájení. Babiš ocenil i projevenou vůli evropských státníků jednat s Moskvou.
Tradičně na podzim se StarDance v letošním roce vrátí na televizní obrazovky. Jaká je ale její budoucnost ve vysílání veřejnoprávní televize, která čelí stále většímu tlaku?
Zima sice v Česku pokračuje, ale počasí se v posledních dnech oteplilo. Příští únorový víkend by však měl přinést ochlazení, vyplývá z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ivana Gottová či Laďka Něrgešová. Česko už letos oslavilo několik kulatin významných osobností a další na seznam výhledově přibudou. Bude mezi nimi i slavná zpěvačka Lucie Bílá, která v dubnu oslaví 60. narozeniny.
Policie v týdnu obvinila několik osob z podvodu, při kterém vznikla škoda ve výši přes čtyři miliardy korun. Obviněným hrozí až desetileté vězení. Kauza se týká stovek tisíc kusů elektroniky, zejména od americké společnosti Apple.