Počasí: Do Česka míří velmi silné bouřky, mohou padat kroupy
Aktuálně se bouřky, doprovázené občasnými přívalovými dešti a krupobitím, pohybují přes východní část Moravy a Slezska. V následujících hodinách a během noci se pak očekává, že bouřky postihnou téměř celé území a mohou být velmi silné.
Srážky mohou způsobit místní povodně. Hladiny vodních toků by zejména v noci na neděli mohly výrazně stoupat, zejména v oblasti od jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až k severním horským oblastem. Aktualizovanou výstrahu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Podle ČHMÚ "bouřky přecházejí přes východní polovinu Moravy a Slezska, přičemž mohou být doprovázeny přívalovými dešti okolo 30 milimetrů, větrnými nárazy kolem 70 kilometrů za hodinu a krupobitím o průměru více než dva centimetry."
V průběhu dnešního večera a noci na neděli se meteorologové domnívají, že z Bavorska přijde do části Česka silný bouřkový systém. V této době by se mohly vyskytnout nárazy větru s rychlostí až kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití o průměru nad tři centimetry, v některých případech dokonce až kolem pěti centimetrů.
Meteorologové dále sdělili, že "přesný postup bouřek zatím není zcela jasný, ale očekáváme, že hlavně oblasti jižních Čech a Vysočiny budou zasaženy dříve, a postupem večera a noci pak bouřky dorazí na Moravu a do Slezska."
Příští týden se vrátí teplejší počasí, dlouho ale nevydrží
24.09.2023 11:22 Počasí se příští týden krátkodobě oteplí. Teploty uprostřed týdny vyrostou až k 27 stupňům, podobné…
Česko podle předpovědi počasí zasáhnou dnes večer bouřky
18.09.2023 12:15 Dnes večer se nad územím České republiky očekávají silné bouřky, které budou provázeny nárazy větru…
Na jihovýchodě Česka hrozí od odpoledních hodin bouřky
13.09.2023 11:48 Přes Česko ve středu od západu postupuje zvlněná studená fronta, která přinese i bouřky. Český…
Počasí bude příští týden opět s tropickými teplotami
10.09.2023 12:46 Do Česka se příští týden vrátí tropické počasí. Podle meteorologů zkraje týdne teploty překonají…
Tornádo na Slovensku vyřadilo z provozu termální koupaliště
29.08.2023 16:46 Nejen z Česka jsou stále častěji hlášena pozorování tornád. Podezření na řádění rotujícího víru…
Deštivé počasí se přesouvá na východ, hrozí tam i vzestup hladin řek
29.08.2023 12:30 Zatímco v pondělí zkropil vydatný déšť především Čechy, dnes a v noci na zítra se spustí na Moravě…
Meteorologové varují před deštěm v Čechách a bouřkami na Moravě
28.08.2023 12:53 V Čechách bude během dalšího průběhu pondělí sílit déšť, na Moravu a do Slezska dorazí srážky večer…
Hasiči měli kvůli počasí plné ruce práce. Bouřky připravily o elektřinu…
27.08.2023 09:31 V důsledku večerní a noční bouřky vyjeli hasiči k více než tisíci událostem. Od večera do 07:00…
Americkým státem Michigan se prohnala série tornád, několik mrtvých
26.08.2023 09:21 Nejméně sedm tornád se přehnalo americkým státem Michigan. V kombinaci se silnými bouřemi si…
Tropické počasí končí. Česko dnes zasáhnou silné bouřky
25.08.2023 15:10 V České republice se dnes očekávají silné bouřky s nárazy větru, kroupami a přívalovým deštěm.…