Počasí: Do Česka přichází letní teploty, o víkendu hrozí tropy

Letní počasí, ilustrační foto
Letní počasí, ilustrační foto, foto: Pixabay
Pavel Dratva 31. května 2022 06:30
Sdílej:

Obloha nad Českem bude v tomto týdnu oblačná, místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Teploty budou postupně růst, v pátek a o víkendu se přiblíží 30 stupňům Celsia.

Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ode dneška se začne oteplovat. Maxima by měla být v úterý okolo 23 stupňů, ve středu kolem 26 stupňů a růst bude pokračovat až do pátku. V posledním pracovním dni týdne a o víkendu se teploty dostanou k 27 stupňům Celsia. Podobné teploty jako o víkendu meteorologové předpovídají pro počátek příštího týdne.

Zatímco teploty se budou v průběhu týdne měnit, obloha by měla podle předpovědi zůstávat bez větších změn. Bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo deštěm. S výjimkou středy a čtvrtku se mohou vyskytnout bouřky.

První červnový víkend tak zřejmě ještě nebude lákat lidi k vodě. Její teplota přitom v květnu vzrostla, v některých nádržích se již pohybuje okolo 20 stupňů Celsia. ČHMÚ v neděli uvedl, že podle informací Labsko-vltavského dopravního informačního systému má voda v Orlíku aktuálně 21 stupně Celsia. O stupeň méně hlásí Slapy, Nechranice, Nové Mlýny I-III nebo Vranov nad Dyjí.

"Co se týče vodních toků, podle našich informací se jejich teplota v nižších polohách pohybuje nejčastěji v rozmezí 17 až 21 st. C. V podhorských oblastech proudí studenější voda a například Jizera uvádí teplotu vody 12 až 16 stupňů," uvedli meteorologové. Malé vodní toky na horách mají okolo osmi až 12 stupňů Celsia.

Témata:
Stalo se
Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Počasí se v průběhu týdne promění. Předpověď odhaluje podrobnosti

První ryze červencový týden nabídne zpočátku chladnější počasí, které budou navíc doprovázet srážky. V druhé polovině týdne se však oteplí, víkendová maxima dokonce překročí třicítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

České celebrity
Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová

Tajemství svatby Martiny Sáblíkové. Víme, kde proběhla

Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová ještě loni tajily, že tvoří pár. Nyní už je situace jiná. Češi jim od čtvrtka gratulují ke vstupu do manželství, přičemž se objevují další a další informace o jejich svatbě. Kde se vlastně veselka uskutečnila? 

České celebrity
Boleslav Polívka

Bolek Polívka v novém filmu. Natáčí s jedním ze svých potomků

Co právě dělá Bolek Polívka? V Česku na slavného herce nenarazíte, protože se vydal natáčet k sousedům. Není jediným členem rodiny, který se podílí na vzniku nového filmu. V Polívkových šlépějích se ostatně vydalo několik jeho dětí. Přesto jsou jejich osobnosti odlišné. 

Světové celebrity
Paul McCartney

Další detaily svatby Taylor Swift: Paul McCartney se vytasil s písní od The Beatles!

Legendární hudebník Sir Paul McCartney zazpíval novomanželům Taylor Swift a Travisi Kelceovi na jejich páteční svatební hostině v Madison Square Garden hit od The Beatles z roku 1963 „I Want to Hold Your Hand“. Informaci potvrdil v sobotu zdroj pro časopis People s tím, že po samotném obřadu pozvala matka nevěsty Andrea všechny přítomné do recepčního sálu, kde bylo připraveno pódium.