Česko má před sebou chladnější víkend, už příští týden se ale do Česka vrátí tropy. Teploty by hraničních třicítek mohly dosahovat v pondělí a ve čtvrtek.
Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
Předpověď na pondělí:Jasno až polojasno, od západu přechodně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v Čechách až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s, během dne se bude měnit na mírný západní až severozápadní 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na úterý:Oblačno až zataženo, zpočátku na východě místy, jinde jen ojediněle přeháňky, během dne částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na středu:Oblačno až zataženo, místy slabý déšť, během dne částečné ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:Polojasno až oblačno, přechodně až zataženo, na většině území přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty ve čtvrtek 25 až 30 °C, v dalších dnech 20 až 25 °C.
Poslanec Filip Turek (Motoristé) na sebe zase jednou upozornil. Stalo se tak na sociálních sítích, kde pohrozil ekologické organizaci Hnutí Duha tím, že nezíská dotaci od ministerstva životního prostředí, kde Turek působí.
Dáda Patrasová konečně vyrazila do společnosti, přičemž u toho nechyběl její manžel Felix Slováček. Došlo tak k situaci, kterou momentálně řeší celé Česko. Jen tak přejít ji nemohla ani sama herečka. Co psala poté, co se vše seběhlo, na sociální sítě?
Dara Rolins se po úterním dramatu podělila o emoce českých fotbalistů, kteří po 20 letech slaví postup na mistrovství světa. Leckdo nabyl dojmu, že díky snoubenci Pavlu Nedvědovi byla sama přímo v kabině. Bylo to ale celé jinak.
Začalo čtyřdenní velikonoční volno, které má doprovázet poměrně teplé počasí. Maximální teploty během období překročí 20 stupňů. K jarním svátkům se zároveň vztahuje spousta pranostik. Často jde jen o pověry, zdůraznili meteorologové.
Nikdo už s tím nepočítal, takže o to větší radost by měla zavládnout. Legendární kanadská zpěvačka Céline Dion, kterou v posledních dnech ochromily vážné zdravotní problémy, oznámila návrat na koncertní pódia.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) podle svých slov "vyřešil" svého předchůdce Martina Baxu a odvolal ho ze správní rady mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Baxa mu vzkázal, že bude i tak nadále bránit svobodnou a otevřenou kulturu v Česku.
Československým šoubyznysem otřásá další rozchod. Karlos Vémola a jeho manželka Lela si podle dostupných informacích dali sbohem. Není to přitom poprvé, co zápasník a slovenská modelka rozešli.
Agáta Hanychová se v březnu dostala do nezáviděníhodné situace, protože z úspěšného společného podcastu odešla Ornella Koktová. Prvně jmenovaná se rozhodla pokračovat na vlastní pěst. Nyní fanouškům prozradila, na co se mohou těšit.
Velikonoce si zvolil dopravní podnik pro další z plánovaných výluk metra. Od pátku do pondělí nebudou jezdit vlaky na značné části linky C. Nahradí je autobusy. Podle dopravce se bude opravovat trať.
Nadcházející státní návštěva krále Karla III. ve Spojených státech, která je naplánována na konec dubna, s sebou přináší i citlivá politická témata. Někteří američtí zákonodárci totiž veřejně vyzvali britského panovníka, aby se během své cesty setkal s oběťmi sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina. Podle informací magazínu People však k takovému setkání nedojde, a to z velmi konkrétních právních důvodů.
Vztahy mezi královnou Alžbětou II. a jejím vnukem princem Harrym byly v posledních letech jejího života mnohem napjatější, než se na veřejnosti zdálo. Nová biografie „Queen Elizabeth II: A Personal History“ od Huga Vickerse, dlouholetého přítele královské rodiny, přináší šokující detaily o tom, jak se zesnulá panovnice musela před Harrym a jeho ženou Meghan chránit.
Britský princ Harry, vévoda ze Sussexu, otevřeně podpořil nedávné průlomové rozsudky proti technologickým gigantům. Na globálním summitu o ochraně soukromí, umělé inteligenci a kybernetické bezpečnosti ve Washingtonu DC neskrýval své nadšení z toho, že velké korporace konečně čelí odpovědnosti. Reagoval tak na případy z minulého týdne, kdy poroty v USA nařídily společnostem Meta a YouTube zaplatit miliony dolarů za škody způsobené jejich platformami.