Počasí: Krátké oteplení vystřídá další sněžení

Sníh
Sníh, foto: Michael Zelinka / INCORP images
Pavel Dratva 8. března 2023 06:30
Sdílej:

Do konce týdne se dočkáme krátkodobého oteplení. Ve čtvrtek a v pátek teploty porostou až na 13 stupňů, poté se ale ochladí a do Česka se vrátí sněžení.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na čtvrtek:Zataženo až oblačno, občas déšť, v severní polovině území nad 700 m, zpočátku i v nižších polohách sněžení. Večer od severozápadu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na severu a severozápadě kolem +1 °C. Nejvyšší denní teploty od 2 °C na severu až po 13 °C na jihu. V jižní a jihovýchodní polovině území mírný západní 2 až 6 m/s, během dne přechodně čerstvý 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 až 20 m/s. Jinde vítr jen slabý proměnlivý.

Předpověď na pátek:Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, postupně na většině území občas déšť, později na severozápadě místy přeháňky nad 700 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný, postupně až čerstvý jihozápadní až jižní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu:Zpočátku velká oblačnost, občas déšť nebo přeháňky, od severozápadu nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Postupně proměnlivá oblačnost a místy sněhové přeháňky, na jihovýchodě pod 400 m i srážky dešťové. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C, na severozápadě kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na jihovýchodě kolem 8 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na severozápadní a zeslábne.

Předpověď na neděli:Oblačno až polojasno. Postupně přibývání oblačnosti s občasným deštěm. Zpočátku nad 400 m, postupně nad 700 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při slabém větru a zmenšené oblačnosti ojediněle až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Témata:
Stalo se
Společnost
Barack Obama

Exprezident Obama prozradil, jestli USA ukrývají mimozemšťany

Bývalý americký prezident Barack Obama v nedávném rozhovoru překvapil svými výroky na téma mimozemského života. V podcastu u YouTubera Briana Tylera Cohena potvrdil, že věří v existenci mimozemšťanů, ačkoliv přiznal, že je sám nikdy neviděl. Podle Obamy je toto téma reálné, ale odmítl populární konspirační teorie o tom, že by vláda ukrývala návštěvníky z vesmíru ve známé Oblasti 51 v Nevadě.

Světové celebrity
princezna Kate

Jak Kate a William řekli dětem o rakovině vévodkyně?

Princezna Kate a princ William se během jejího boje s rakovinou v roce 2024 soustředili především na své tři děti. Podrobnosti o tom, jak princ George, princezna Charlotte a princ Louis náročnou situaci zvládli, odhaluje nová kniha Russella Myerse s názvem William and Catherine: The Monarchy's New Era, která má vyjít letos v březnu. Navzdory šoku z diagnózy, která přišla krátce po oznámení nemoci krále Karla III., zůstalo pro manželský pár prioritou zachování běžné rutiny.

Světové celebrity
Rihanna

Rihanna rozvířila spekulace o tajné svatbě

Zpěvačka Rihanna opět rozvířila spekulace o tajné svatbě se svým dlouholetým partnerem, rapperem A$AP Rockym. Naposledy byla spatřena v Los Angeles s nepřehlédnutelným diamantovým prstenem na prsteníčku, který poprvé ukázala během nákupu potravin a později i na procházce, kdy se s partnerem držela za ruce. Dvojice, jejíž občanská jména jsou Robyn Fenty a Rakim Mayers, tvoří pár od roku 2021 a už delší dobu čelí dotazům na svůj rodinný stav.

Světové celebrity
Fotografie, které zachycují Andrewa ve velmi kontroverzních pózách

Vztahy mezi královskou rodinou a Andrewem čelí nejtěžší zkoušce

Vztahy mezi britskou monarchií a skandály kolem Jeffreyho Epsteina čelí dosud největšímu tlaku. Bývalý princ, nyní známý jako Andrew Mountbatten-Windsor, čelí narůstajícím výzvám k výslechu na policii poté, co nové důkazy z tzv. Epsteinových spisů zpochybnily jeho dosavadní tvrzení. Do čela kritiky se postavil bývalý premiér Gordon Brown, který po prostudování záznamů o letech a dalších dokumentů dospěl k závěru, že role britských institucí v tomto skandálu musí být důkladně prošetřena.