První kompletně zářijový týden začíná a přinese krásné letní počasí. Tropické třicítky sice meteorologové neočekávají, podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ale teploty vyšplhají hodně přes dvacet stupňů.
Teploty se budou podle předpovědi držet nad 20 stupni, v průběhu týdne mohou dosáhnout až 27 °C. Ve čtvrtek zároveň přejde přes české území zvlněná studená fronta, uvedli meteorologové.
Předpověď na pondělí (00-24):Polojasno až skoro jasno, přechodně až oblačno a ojediněle možnost přeháňky, zejména na horách. Zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C, na severovýchodě kolem 16 °C. Slabý proměnlivý, během dne východní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na úterý (00-24):Polojasno až oblačno, přechodně až zataženo a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý jihovýchodní až východní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na středu (00-24):Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Od západu přibývání oblačnosti a na západě postupně místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na čtvrtek (00-24):Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Později v Čechách od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až jihozápadní, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na pátek (00-24):Polojasno, přechodně oblačno až zataženo a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s.
V Česku se již nějaký čas otepluje, přestože slunečních paprsků si lidé moc neužívají. To by se alespoň na některých místech mohlo změnit v úterý, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zároveň porostou i teploty.
Šest uskupení by se momentálně dostalo do Poslanecké sněmovny, jasným vítězem by bylo vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Samostatně by neuspěly opoziční strany KDU-ČSL a TOP 09.
V Česku se televizní diváci těší na další řadu StarDance, jejíž nedílnou součástí je jako porotce v posledních řadách i Richard Genzer. Nyní dostal laso ze Slovenska, kde se lidé chystají na novou sérii show Let's Dance.
V Česku se od začátku roku koná tzv. zbraňová amnestie, která přináší i kuriózní momenty. Jeden takový se stal v Praze, kde žena přinesla na policejní služebnu protitankovou střelu. Policie toho využila, aby upozornila občany, jak se má s takovým arzenálem manipulovat.
Česko získalo na olympijských hrách třetí zlato v paralelním obřím slalomu na snowboardu v řadě. Po dvou triumfech Ester Ledecké navázala vítězstvím Zuzana Maděrová. Ledecká přitom nechyběla na startu a ovládla kvalifikaci. Jak moc chtěla znovu vyhrát, to ukázaly rozhovory po závodě.
Slovenská média během probíhajícího únorového víkendu hodně skloňují jméno Maroše Kramára. Úplně to přitom není jeho vina. Řeší se však dopravní nehoda, při které měl za volantem sedět jeho syn. Teenager ale není dospělý, zároveň prý byl pod vlivem alkoholu.
V Česku se bude během probíhajícího únorového týdne oteplovat. Teploty mohou vyšplhat až na 11 stupňů nad nulou, než o nadcházejícím víkendu dojde k ochlazení. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Českým šoubyznysem otřásl v tomto týdnu jeden nečekaný rozchod. Sbohem si dali Jitka Boho a Lukáš Langmajer, jejichž nečekaná lovestory byla velkým tématem loňského roku. Modelka se nyní poprvé obsáhleji vyjádřila k okolnostem konce vztahu.
Premiéra jako hrom. Devatenáctiletý rychlobruslař Metoděj Jílek se poprvé představil v olympijském závodě, konkrétně v závodě na 5000 metrů, a ihned se mu podařilo získat pro Českou republiku olympijskou medaili. V Miláně si dojel pro stříbro poté, co v předposlední rozjížďce z celkových deseti zajel čas 6:06,48, který mu nakonec stačil na druhé místo.
Dara Rolins musí být na svou dceru hrdá, protože Laura vystoupila sama za sebe a obhájila si rozhodnutí o změně příjmení. Kvůli odchodu do zahraničí a jednodušší výslovnosti z ní totiž bude taky Rolins.
Z Milána a Cortiny d'Ampezzo přišla v neděli první skvělá zpráva. Česká olympijská výprava získala první cenný kov na právě probíhajících zimních olympijských hrách v paralelním obřím slalomu na snowboardu. To se ostatně očekávalo před olympiádou, jenže od tradiční královny tohoto sportu Ester Ledecké, která však neprošla překvapivě přes čtvrtfinále. Češi v hledišti včetně prezidentského páru v tu chvíli rozhodně nemuseli smutnit. Ve hře zůstala druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová, která potvrdila dokonale svoji vzestupnou formu z této sezóny a korunovala ji ziskem zlaté olympijské medaile.
Vážnými zraněními jednoho z aktérů skončila potyčka před hernou v Chebu, kterou od noci na sobotu vyšetřují policisté z Karlovarského kraje.