Počasí: Meteorologové varovali před silným větrem v části Česka

Silný vítr, ilustrační foto.
Silný vítr, ilustrační foto., foto: HZS Středočeského kraje
Marek Novotný 28. března 2024 13:30
Sdílej:

Velikonoce má podle předpovědi doprovázet velmi teplé počasí, ve čtvrtek jim ale bude předcházet přechod studené fronty přes Česko. Meteorologové v souvislosti s ní varují před silným větrem.

Odpoledne a večer bude přes české území přecházet od západu studená fronta, na které bude přechodně zesilovat vítr západních směrů. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal příslušnou výstrahu.

"Zejména v severozápadní části Čech očekáváme odpoledne a navečer místy nárazy až 70 km/h, na Moravě a ve Slezsku se podobné hodnoty nárazů větru vyskytnou od podvečera do pozdního večera. Na jižní Moravě může být vítr ještě silnější s nárazy až 80 km/h," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Hrozí podle nich poškození stromů a lesních porostů či menší škody na budovách. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel a na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Jeffrey Epstein a Michael Jackson

Zveřejněny Epsteinovy záznamy. Fotil se s Michaelem Jacksonem, zmíněn je i Kevin Spacey

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států zveřejnilo rozsáhlý soubor dokumentů z vyšetřování sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Tato událost představuje významný moment v dlouholeté kauze, která se po loňském znovuzvolení Donalda Trumpa stala jedním z jeho největších politických problémů. 

Světové celebrity
Princ Andrew

Královská rodina čelí vážné hrozbě. Andrew se jí může pomstít

Britská královská rodina čelí vážné hrozbě ze strany jednoho ze svých vlastních členů. Experti varují, že pokud král Karel III. zcela odřízne svého bratra Andrewa od financí, mohl by se zhrzený princ uchýlit k rozprodávání palácových tajemství. 

Počasí
Počasí, ilustrační fotografie.

Výhled počasí přes horizont Nového roku. Zima bude sílit jen pozvolna

Na sníh bohatého zimního počasí se nejspíš v Česku jen tak nedočkáme. Vyplývá to z aktuálního dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Denní teploty se zřejmě i v úvodu ledna budou držet nad nulou. 

Domácí
Metro

Metro C je opět kompletně v provozu. Stanice Pankrác prošla rekonstrukcí

Vlaky metra na lince C od pátečního odpoledne opět zastavují ve všech stanicích. Cestující mohou po téměř roční rekonstrukci znovu nastupovat a vystupovat na Pankráci, kde do budoucna bude možné přestupovat i na linku D, která ještě není v provozu.