Počasí: Meteorologové varují před vzestupem hladin řek

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 9. dubna 2022 06:30
Sdílej:

Začíná druhý dubnový víkend, v některých částech republiky ale panuje spíše zimní počasí. Meteorologové varovali, že v sobotu může vydatně sněžit a mohou stoupat hladiny řek.

Do sobotního poledne platí výstraha před povodněmi, v okresech Prachatice, Strakonice, Vimperk, Horažďovice a Sušice hrozí dosažení nejnižšího stupně povodňové aktivity v některých říčních profilech.

Voda by se neměla vylévat z břehů, může však dojít k ohrožení stability stromů v podmáčené půdě. "Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku," uvedli meteorologové. 

Do šesté hodiny ráno navíc platila výstraha před sněžením v Karlovarském a částech Plzeňského, Středočeského a Ústeckého kraje. Na některých místech mělo podle meteorologů spadnout až 15 centimetrů. 

Stalo se
Zahraničí
Donald Trump

Trump čelil dotazu, zda neunese i Putina. Nebude to nutné, řekl

Americký prezident Donald Trump odpovídal na novinářský dotaz, zda Američané nezopakují svůj majstrštyk s únosem prezidenta jiného státu v případě ruského vůdce Vladimira Putina. Podle Trumpa to nebude nutné. Šéf Bílého domu stále věří v diplomatické řešení války na Ukrajině, která trvá už téměř čtyři roky. 

České celebrity
Helena Vondráčková

Vondráčková s Gottem na olympiádě. Může to brankář národního týmu

Zimní olympijské hry se blíží a možná na nich uvidíme Helenu Vondráčkovou. A dokonce i Karla Gotta, i když je už několik let po smrti. Jeden z brankářů hokejového národního týmu totiž odhalil, co má ještě před začátkem největší sportovní akce roku za lubem. 

Počasí
Ledovka, ilustrační fotografie.

Česko pokryje nebezpečná ledovka, varovali meteorologové z ČHMÚ

Meteorologové v neděli upozornili na další hrozby zimního počasí v Česku. Dnes představují nebezpečí především sněhové jazyky či závěje. Po nadcházející mrazivé noci hrozí v pondělí ledovka, jejíž tloušťka může dosáhnout až 5 milimetrů. Budou tak hrozit nejrůznější problémy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

České celebrity
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Vémolova kauza nabírá na obrátkách. Policie obvinila další lidi

Karlos Vémola jistě doufá, že se jeho slova o nevině ukážou jako pravdivá, ale kauza, ve které čelí obvinění mezitím bobtná. Policie se totiž rozhodla v případu obvinit další dvě osoby. Známý zápasník je v současnosti nadále ve vazbě.