Po rekordním teplu v posledních říjnových dnech se začátkem listopadu začne ochlazovat. Zatímco uplynulou neděli se teploty v Česku vyšplhaly i přes 26 stupňů Celsia, v tomto týdnu budou už mnohem nižší a o víkendu se někde mohou propadnout jen na osm stupňů.
V příštích čtyřech týdnech budou podle dlouhodobého výhledu počasí teploty i srážky zřejmě odpovídat obvyklým hodnotám v tomto období roku.
Počasí v příštích dnech přinese opět mlhy, mrholení a také přeháňky. Na horách může v sobotu i sněžit. Nejteplejším dnem tohoto týdne bude s největší pravděpodobností dnešek. Teploty místy stoupaly k 21 stupňům, při mlze nebo nízké oblačnosti bylo ale jen kolem 13 stupňů.
V následujících dnech budou teploty značně kolísat. V úterý bude většinou přes den 12 až 16 stupňů Celsia, ale při zmenšené oblačnosti se může oteplit až zhruba na 19 stupňů. Ve středu bude 13 až 17 stupňů, na západě Čech však mohou teploty spadnout na 11 stupňů. Ve čtvrtek už teploty vystoupají jen na 11 až 15 stupňů, a při nízké oblačnosti bude pouze kolem devíti stupňů. V pátek se budou nejvyšší denní teploty pohybovat podle ČHMÚ kolem devíti až 13 stupňů, o víkendu jen mezi osmi a 12 stupni Celsia.
Celkově bude počasí v příštích dnech proměnlivé. Střídavě bude polojasno, zataženo nebo oblačno. V úterý se ojediněle objeví mrholení i slabý déšť, ve středu přeháňky a v pátek a sobotu déšť. Na horách budou v sobotu i smíšené nebo sněhové srážky.
Příští čtyři týdny, tedy období ode dneška do 27. listopadu, má být teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Průměrná teplota v ČR v této době činí 4,8 stupně Celsia. Tento týden budou maximální denní teploty ještě zpočátku nadprůměrně vysoké, přes 20 stupňů, další týdny už teplotně většinou nevybočí z průměru. "Relativně nejchladnější bude poslední týden období s minimálními teplotami kolem jednoho stupně Celsia a nejvyššími kolem sedmi stupni," uvedli meteorologové. Také srážky mají dosáhnout obvyklých hodnot pro toto období, hlavně v závěru období má od vyšších poloh sněžit.
I peníze evidentně hrají roli v dlouhodobě napjatém vztahu mezi slavnými manželi Felixem Slováčkem a Dádou Patrasovou. Kromě syna a již zesnulé dcery Aničky spolu totiž mají i firmu. Herečka se přitom pídí po tom, jak se rodinnému byznysu daří.
Moderátor Václav Moravec se v jednom z rozhovorů opět vrátil ke svému působení v České televizi, se kterou nadále vede spory ohledně konkurenční doložky. Respektovaný novinář se v reakci na některé komentáře rozhodl odhalit, kolik mu veřejnoprávní médium platilo.
V Olomouci se ve čtvrtek lidé rozloučili se Zdenou Mašínovou. Dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra kontroverzně vnímaných bratří Mašínů zemřela minulý týden ve věku 92 let. Mašínová strávila závěr života v jednom domově pro seniory v Olomouci.
Češi dnes od 18:00 nastoupí do druhého a klíčového zápasu na mistrovství světa s JAR. Jeden z reprezentantů se ale na hřišti určitě neobjeví. Trenér Miroslav Koubek nemůže počítat s Davidem Juráskem, který se měl zranit na tréninku.
Televizní diváky mohl zamrzet konec Honzy Dědka na obrazovkách Primy, ale již nějaký čas se ví, že jeho oblíbený pořad nekončí. Nyní se Češi dozvěděli, kde se rozběhne nová kapitola historie talk show 7 pádů.
Meteorologové ve čtvrtek znovu varovali před vysokými a velmi vysokými teplotami. V pátek a sobotu mohou odpolední maxima místy překročit 34 stupňů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nikdo zdánlivě nečekal úmrtí Kateřiny Niklové, která byla známá jako asistentka Leoše Mareše. Nyní se ale objevily informace, z nichž vyplývá, že produkční měla mít v poslední době jisté zdravotní problémy. S čím konkrétně?
Chorvatská policie pokročila s vyšetřováním nedělní tragické námořní nehody v Jaderském moři, kterou nepřežili čtyři čeští občané. Podle informací v médiích došlo k zadržení prvního důstojníka katamaránu.
Problémy Jaromíra Soukupa neberou konce. Na podnikatele doléhá vlekoucí se spor ohledně péče o dceru, který vede s její maminkou Agátou Hanychovou. Teď se však ukázalo, že Soukup má stále potíže i kvůli tomu, jak dopadlo jeho někdejší mediální impérium.
Meteorologové už varovali před vysokými teplotami v pátek a sobotu, ale příští týden by mohlo být ještě tepleji. Naznačují to alespoň některé aplikace. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) to ale není moc pravděpodobné.
Na Slovensku padl trest v případu dopravní nehody syna herce Maroše Kramára. Marko před několika měsíci havaroval pod vlivem alkoholu. Od první chvíle tak prakticky bylo jasné, že nevyvázne bez trestu. Za mříže ale naštěstí nemusí.
V Česku se letos lidem, kteří nemají problém sáhnout hluboko do kapsy, představí známý americký herec Kevin Spacey, jehož kariéru v posledních letech poznamenala kauza údajného sexuálního obtěžování. Soud ale někdejší hollywoodskou hvězdu osvobodil.