Až 140 milimetrů srážek spadlo od pondělního večera v okolí Beskyd. Přinesla je mělká tlaková níže, která postupovala přes Maďarsko a Slovensko dále k severovýchodu. Olše u Třince způsobila pád lávky do řeky. Povodňová situace by se ale podle aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústav (ČHMÚ) měla uklidňovat.
Od pondělních 20 do úterních 8 hodin spadlo v Beskydech místy od 60 do 145 milimetrů srážek. Nejvíce srážek zaznamenali meteorologové na stanicích Ropice (142,4 mm) a Lysá hora (109,9 mm). Od rána srážky slábnou.
"Nejprve se včera odpoledne začaly vyskytovat bouřky, které byly doprovázené přívalovými srážkami přecházejícími několikrát přes stejnou oblast. Ojediněle tak v Podbeskydí a na Valašsku spadlo i přes 50 mm do včerejší 20 h (za období 6 h). Bouřková činnost ale pokračovala i ve večerních hodinách a během noci bouřky přecházely do vydatného deště," vysvětlil hydrometeorologický ústav.
Na vydatné srážky reagovaly vodní toky v zasažené oblasti, kdy krátkodobě překročily třetí stupeň povodňové aktivity, konktrétně na Ropičance v profilu Řeka a Bystřici v profilu Bystřice nad nádrží.
V úterý ráno podemlela velká voda podpěru provizorní lávky přes Olši ve Vendryni, která se následně zbortila do řeky. Město Třinec uvedlo, že podle stavební firmy bude znovuvybudování lávky trvat přibližně týden.
Ústav v úterý dopoledne aktualizoval výstrahu před povodňovými jevy. Na síti X uvedl, že v povodí Berounky už dochází k poklesům hladin. Druhý stupeň se vyskytují na dolním toku Radbuzy, nižší stupeň na celé Berounce. "Pod úroveň 1. SPA poklesne Berounka ve středu v ranních hodinách. Totéž platí i pro dolní tok Vltavy pod soutokem s Berounkou," sdělili meteorologové.
"V povodí Odry a Bečvy se situace po nočních a ranních přívalových srážkách začíná postupně stabilizovat. Pro povodí Olše platí výstraha s vysokým stupněm nebezpečí pro povodeň do úterní 15. hodiny. Poté bude do úterního večera v platnosti výstraha na nízký stupeň nebezpečí, který platí i pro povodí Odry a horní Bečvy," dodali.
Nová řada televizní reality show Survivor Česko & Slovensko 2026 je oficiálně tady. Diváci se v pondělí dočkali první epizody letošního vydání boje o přežití. Vítěz si tentokrát přijde nejen na peněžitou výhru.
Povodňová hrozba by dnes měla pominout, ale meteorologové ještě naposledy aktualizovali výstrahu před povodňovými jevy. Na některých místech totiž bude ještě hladina stoupat, ale večer už vyprší platnost varování.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se poprvé vyjádřil k pondělní dopravní nehodě, kterou měl v Praze po cestě na ministerstvo. Politik odhalil, že nemocniční vyšetření neodhalilo žádný závažný problém. Klempíř tak dnes opět pracuje.
Druhým dnem pokračuje pátrání po nezvěstném policejním potápěči na dalešické vodní nádrži na Vysočině. Zásahu se účastní všechny složky integrovaného záchranného systému.
Bývalý princ Andrew měl v minulosti nařídit příslušníkům metropolitní policie, aby zajistili bezpečnost při večeři v newyorském sídle sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Podle BBC to vyplývá z emailů zveřejněných americkým ministerstvem spravedlnosti.
Rozhodnutí Meghan Markle sdílet na sociálních sítích fotografii tváře její dcery Lilibet vyvolalo vlnu kritiky. Podle královské autorky Ingrid Seward je tento krok silně pokrytecký a jde přímo proti deklarovanému přání prince Harryho chránit soukromí své rodiny. Autorka připomíná, že právě touha po klidném životě bez neustálého dohledu fotografů byla jedním z hlavních důvodů, proč pár opustil královskou rodinu.
Vyšetřovatelé z Thames Valley Police i během pátku pokračují v prohlídkách Royal Lodge, někdejšího sídla Andrewa Mountbatten-Windsora ve Windsor Great Parku. Andrew byl ve čtvrtek večer propuštěn z vazby na stanici v Norfolku, kde byl vyslýchán kvůli podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Bývalý princ veškerá obvinění z jakéhokoli pochybení i nadále důrazně odmítá.
Policie s největší pravděpodobností překvalifikuje případ ze Šumperku z pokusu o vraždu na obvinění z vraždy. Taxikářka, kterou muž bodl nožem, totiž zemřela v nemocnici. Obviněný navíc s jejím autem narazil do jiného vozidla a zranil další dva lidi.
Lucii Vondráčkové už se po boku vystřídalo několik sportovců. Naposledy to byl zápasník Zdeněk Polívka, ale i vztah s ním už je nějaký čas minulostí. Osobní život herečky a zpěvačky se stejně řeší. Co Vondráčková vzkazuje lidem, kteří to dělají?
Třetím dnem v řadě za sebou varují meteorologové před povodňovými jevy. Podle nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se na některých místech očekávají další vzestupy hladin vodních toků.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v pondělí ráno boural v Praze. Při nehodě se vůz se členem vlády srazil s jiným vozidlem. Klempíř, který jel do budovy ministerstva, se podle stranických kolegů po havárii necítí nejlépe.
Značné napětí zavládlo tento týden mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou, když druhá jmenovaná oznámila rozvod a odhalila nový projekt ve formě dokumentu. Hanychové vadí zejména to druhé.