Sněhová nadílka ze závěru pracovního týdne je u konce. Podle meteorologů přibylo na hřebenech hor od čtvrtka nejméně 20 centimetrů sněhu. Nadcházející víkend má přinést velmi pěkné počasí. Místy už se bude i lyžovat.
Sněžit začalo na horách ve čtvrtek kolem poledne, přičemž hranice sněžení byla kolem 900 metrů nad mořem. Větší množství sněhu tak leží až od nadmořské výšky 800 metrů. Sníh byl většinou mokrý. Proto jej podle meteorologů nepřibylo tolik, kolik se původně čekalo. Vodní hodnota sněhu je však nezvykle vysoká. Na hřebenech navíc odnášel sníh silný vítr.
"Sněžení na horách ustává a postupně se přesouvá k východu. V pátek odpoledne již trvale sněžilo jen v Jeseníkách a v Beskydech, kde od ráno připadlo na hřebenech až kolem 20 cm sněhu. Během víkendu již sněžit nebude a naopak se na horách očekává velmi pěkné počasí. V neděli bude na hřebenech navíc i inverzně teplo," uvedli meteorologové včera na facebooku.
Jak informoval hydrometeorologický ústav, v některých skiareálech začne o víkendu lyžařská sezóna. Povětrnostní podmínky budou na jejím startu téměř ideální.
"Jen toho sněhu je zatím více pouze na hřebenech, takže běžkařských tras se strojovou úpravou zatím není mnoho. Rolby na úpravu stop již vyjely např. na Ovčárně v Jeseníkách, v Krkonoších v okolí Černé hory a strojově upravenou stopu najdou běžkaři i na Mísečkách a dokonce i v okolí Božího Daru," dodali meteorologové.
Již v pátek odstartuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde ani letos nebudou chybět velké hollywoodské hvězdy. Pořadatelé proto prozradili, kdy je lidé budou moci v lázeňském městě na západě Čech potkat.
Modelka Katie Price prožívá po propuštění svého čtvrtého manžela Leeho Andrewse z vězení bouřlivé období plné žárlivosti a nejistoty. Osmačtyřicetiletá celebrita zuřivě reagovala na sociální síti Instagram poté, co jedna z fanynek poslala jejímu muži explicitní fotografii, na které pózovala v kožené sukni a punčochách, s výzvou, aby na Katie zapomněl a nechal se od ní opatrovat. Price veřejně sdílela snímek této zprávy a dotyčnou ženu zkritizovala s tím, že se za její chování na sociálních sítích stydí.
Herečka Blake Lively podala oficiální žádost o úhradu právních nákladů ve výši osmi milionů dolarů, které požaduje po režisérovi a herci Justinu Baldonim a jeho společnosti Wayfarer Studios. Tato částka má pokrýt výdaje, jež Lively vznikly od ledna do června roku 2025 v souvislosti s obranou proti Baldoniho protižalobě.
Český fotbal dostal na stále probíhajícím mistrovství světa pořádnou facku, když reprezentace uhrála jediný bod a vypadla hned ve skupinové fázi. Neúspěch již odnesl trenér národního týmu, ale diskuze se vede i o pozici Pavla Nedvěda. Bude snoubenec zpěvačky Dary Rolins u týmu pokračovat?
Červencové svátky sice nepatří k těm, které mají vliv například na provoz obchodů, ale ovlivní něco jiného. Některým seniorům přijde červencový důchod o malinko později. Jde o poslední změnu výplatního termínu v letošním roce.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se po návštěvě folklorního festivalu ve Strážnici, kde se dočkal pískotu, chystá na další významnou kulturní událost, na které se může setkat s hlasitými kritiky. Podle dostupných informací nemá chybět na pátečním slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech.
Není žádným tajemstvím, že Ondřej Brzobohatý se momentálně potřetí rozvádí, a to se současnou manželkou Danielou. Zatímco tentokrát vše probíhá v klidu, rozpad druhého manželství řeší hudebník dodnes. Syn slavného herce prozradil, jak moc se sporem s Taťánou Kuchařovou ještě osobně zabývá.
Simona Krainová sáhla ke kroku, který doposud nikdy neudělala. Jistá učitelka se totiž na sociální síti nevhodně vyjádřila na adresu jejího syna, což se modelka rozhodla řešit tím, že do akce povolala právníky. Co bude dál?
Dagmar Havlová je jednou z hlavních postav aktuální kauzy kolem Knihovny Václava Havla. Další důležitou osobou je šéf instituce Tomáš Sedláček, který se navzdory krokům bývalé první dámy nevzdává.
Blíží se první červencový víkend, který se bude od posledního červnového výrazně lišit. Tropy se tentokrát Česku vyhnou, maximální teploty zůstanou pod hranicí 30 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Letní měsíce je třeba považovat v životě britské princezny Diany, který skončil velmi předčasně, za naprosto osudové. Zatímco posledního srpnového dne před necelými třiceti lety tragicky zahynula, prvního červencového dne se před 65 lety narodila. Dnešek navíc není jediným důležitým červencovým datem v jejím životě.
Je to až neuvěřitelné, jak akční je stále Petr Janda. Olympic i po desítkách let na scéně stále koncertuje a neobjíždí česká města a obce jen se starými hity, které by fanoušci slyšeli ze všeho nejraději. Co má Janda v plánu v dalším průběhu letošního roku?