Počasí: O víkendu se ochladí, hrozí déšť i mrazíky

déšť, mraky
déšť, mraky, foto: unsplash.com
Pavel Dratva 26. května 2022 06:30
Sdílej:

O nadcházejícím víkendu se v Česku ochladí. Teploty během dne klesnou až ke 14 stupňům, v noci dokonce až ke dvěma stupňům. Podle meteorologů také místy hrozí mrazíky.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:Zpočátku jasno až polojasno, postupně od severu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, na jihu a jihovýchodě srážky jen místy. Později odpoledne a večer od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jihovýchodě až 25 °C. Zpočátku mírný, postupně čerstvý jihozápadní až západní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na severozápadní a k večeru bude slábnout.

Předpověď na sobotu:Proměnlivá oblačnost, zejména v severní polovině území místy přeháňky, na severu nad 1200 m smíšené. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na jihovýchodě až 20 °C. Mírný, přes den čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli:Polojasno až oblačno, v noci a ráno místy až jasno. Během dne zejména na horách místy přeháňky, na severu nad 1200 m smíšené. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C, při déletrvajícím vyjasnění i přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Slabý, přes den mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s. 

Témata:
Stalo se
Zahraničí
Ilustrační fotografie.

Boje v Gaze by se mohly zastavit. Hamás souhlasí s návrhem Witkoffa

Palestinské hnutí Hamás souhlasí s posledním návrhem příměří v Pásmu Gazy a propuštěním části rukojmích, uvedl zdroj z Hamásu pro britskou stanici BBC. Návrh egyptských a katarských mediátorů má vycházet z červnového rámce předloženého americkým speciálním vyslancem Stevem Witkoffem. 

České celebrity
Jitka Boho

Jitka Boho má štěstí na muže. O novém vztahu ale mluvit nechce

Už pěkných pár dní se šušká o nové lásce v českém šoubyznyse, přičemž předmětem těchto spekulací jsou Jitka Boho a Lukáš Langmajer. Důkazy o jejich vztahu se sice zdají být neprůstřelné, ale modelka stále mlží. 

Zahraničí
Volodymyr Zelenskyj opět jednal v Bílém domě. (18.8.2025)

Trump si volal s Putinem, Zelenskyj je připraven s ruským protějškem jednat

Bezpečnostní záruky pro Ukrajinu, možnost summitu Zelenskyj–Putin a diplomatická přítomnost Evropy u klíčových jednání – to byly hlavní body večerní schůzky v Bílém domě, které se účastnili americký prezident Donald Trump, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři. Podle Keira Starmera panovala jednota, Emmanuel Macron vyzdvihl ochotu USA spolupracovat. Trump si během večera vyhradil čas na telefonát s ruským vládcem Vladimirem Putinem.

Počasí
Ilustrační foto

Kolísavý ráz počasí má pokračovat, vyplývá z výhledu

Už i do prvních dvou týdnů nadcházejícího školního roku vidí meteorologové v dlouhodobém výhledu. V tuto chvíli předpokládají, že na přelomu srpna a září budou v Česku panovat nadprůměrné teploty.