Horko bude i o víkendu, teploty ale už zřejmě nebudou subtropické, maximální teploty v ČR se budou pohybovat na většině území kolem 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku může být v sobotu až 34 stupňů Celsia.
V sobotu se mohou vyskytnout bouřky a přeháňky, neděle bude bez deště. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Výrazně vyšší teploty budou do soboty na východě než západě země, až v neděli by se rozdíly měly vyrovnávat. V pátek by bouřky mohly doznívat na severu a severovýchodě země, postupně ale bude převládat skoro jasno až jasno.
Sobota bude zase zamračená, převládat bude oblačno až zataženo, místy se objeví bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 26 až 30 stupňům Celsia, na východě 30 až 34 stupňů. V neděli se nejvyšší denní teploty budou pohybovat mezi 27 až 32 stupni Celsia. Na začátku příštího týdne očekávají meteorologové opět subtropy, teploty se dostanou nad 35 stupňů Celsia.
Předpověď na pátek:Jasno až polojasno, v noci ve východní polovině území oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Přes den na východě při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky a bouřky. Nejvyššídenní teploty 29 až 33 °C, na jihovýchodě až 35 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Slabý proměnlivý nebo západní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na sobotu:Oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku polojasno. Od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Ojediněle, zejména ve východní polovině území místy bouřky, ojediněle i silné. K večeru od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na východě 30 až 34 °C. Mírný západní, postupně severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na neděli:Jasno až polojasno, na východě zpočátku až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na jihovýchodě kolem 17 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Meteorologická zima sice začne až prvního prosincového dne, ale v Česku se řádně ochladilo už v těchto dnech. Výraznější oteplení se navíc do konce probíhajícího týdne neočekává, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nevyřízené účty mezi Jaromírem Soukupem a jednou z jeho bývalých partnerek opět vyplouvají na povrch. Eva Feuereislová nadále požaduje po podnikateli částku ve výši, která se blíží cifře 200 tisíc korun.
Pražský hrad se až jako druhý vyjádřil ke čtvrtečnímu jednání prezidenta Petra Pavla se šéfem Motoristů Petrem Macinkou. Podle prezidentské kanceláře byly hlavním tématem nominace strany vedené Macinkou na ministry v rodící se vládě Andreje Babiše (ANO).
Exprezident Miloš Zeman od tohoto týdne opět úřaduje ve své kanceláři. Bývalá hlava státu se v posledních týdnech potýkala se zdravím, musela dokonce na operaci. Už o uplynulém víkendu se však Zeman zúčastnil posledního rozloučení s kardinálem Dominikem Dukou.
Karel Šíp je se Všechnopárty na obrazovkách už dvacet let, ale podle dostupných informací ještě není rozhodnuto o jeho pokračování po Novém roce. Mohou mu snad zavařit zdánlivě nevhodné vtipy v televizní talk show?
Kriminalisté i drážní inspektoři od rána vyšetřují čtvrteční srážku dvou vlaků na jihu Čech, která si vyžádala desítky zraněných. Policie již zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání obecného ohrožení. Podle předběžných informací projel rychlík návěstidlo v poloze stůj.
Během svátečního pondělí 17. listopadu se možná dopsala poslední kapitola historie populární tuzemské kapely J.A.R. Hudebníci totiž odehráli tradiční pražský koncert, na kterém nechyběl ani Dan Bárta. Už dříve ale formace naznačila, že její budoucnost je nejistá.
Nejen moderátory, ale i porotce si z pravidelných účastníků StarDance oblíbili televizní diváci. Však si vzpomeňte, jak je rozladilo, když Česká televize odstavila populárního Zdeňka Chlopčíka. Teď ale i Tatiana Drexler naznačila, že její pokračování v show není jasné.
Každou zprávu o vývoji zdravotního stavu Patrika Hezuckého teď fanoušci ocení. Možná ani nečekali, že po úterní absenci ve vysílání se ve středu ozve jeho hlas v přímém přenosu Evropy 2. Co měl moderátor na srdci?
Český šoubyznys není jen o šťastných zprávách, například o svatbách či porodech. Dochází i na rozvody. Podle nejnovějších informací se už definitivně dopsala poslední kapitola manželství známého kuchaře Radka Kašpárka.
Vážná železniční nehoda se ve čtvrtek ráno stala na jihu Čech. Na Českobudějovicku se srazily rychlík a osobní vlak, podle dostupných informací se zranilo přes 40 lidí. Dvě osoby jsou zraněny těžce. Příčina nehody je předmětem vyšetřování.
Princezna z Walesu vynechala klíčovou diplomatickou recepci s králem Charlesem, královnou Camillou a princem Williamem, která se konala v úterý večer. Za její absencí však stojí velmi pádný důvod. Členové královské rodiny pořádali ve Windsor Castle okouzlující recepci ve slavnostním bílém kravatě (white tie) pro členy Diplomatického sboru.