Počasí: Obleva zvedne hladiny vodních toků i na dalších místech, platí výstrahy

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 12. prosince 2023 11:59
Sdílej:

Teplé počasí způsobilo oblevu, která významně přispívá k vzestupu hladin tuzemských řek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) tak v úterý rozšířil výstrahu kvůli povodňové bdělosti na další oblasti.

Už v pondělí meteorologové očekávali dosažení prvního stupně povodňové aktivity v povodí Lužické Nisy na Liberecku. Dnes pak začala platit výstraha před povodňovou bdělostí na tocích v povodí Berounky v Plzeňském kraji.

Meteorologové v úterý dopoledne varovali, že hladiny řek stoupnou vlivem srážek a odtávání sněhu také na Příbramsku, ve značné části Jihočeského kraje, v okresech Bystřice nad Pernštejnem, Moravské Budějovice, Nové Město na Moravě a Telč na Vysočině a na Znojemsku na jižní Moravě.

Výstraha začne platit dnes v 18:00 a společně s předchozím varováním pro Plzeňský kraj skončí ve čtvrtek v poledne. Vodní toky mají dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, při kterém se voda ještě nevylévá z břehů. Hrozí ale zvýšený odtok a snížení stability stromů v podmáčené půdě.

Stalo se
Světové celebrity
Cameron Diaz

Cameron Diaz se naplno vrací před filmové kamery

Cameron Diaz se naplno vrací před filmové kamery a její návrat do Hollywoodu nabývá na obrátkách. Třiapadesátiletá herečka byla v pátek 13. března spatřena v newyorské čtvrti West Village, kde natáčela scény pro svůj nejnovější projekt. Po desetileté pauze, kterou si od hraní dopřála, se tak Diaz opět stává středem pozornosti filmových štábů i fanoušků.

Světové celebrity
Meghan Markleová

Královský expert odhalil, proč se Harry s Williamem dosud neusmířili

Nová královská biografie s názvem „Betrayal: Power, Deceit and the Fight for the Future of the Royal Family“ od autora Toma Bowera přináší detailní pohled na vyostřené vztahy uvnitř britské královské rodiny. Kniha popisuje incident, ke kterému mělo dojít během pokusu o usmíření mezi princem Williamem, Harrym a jejich manželkami v roce 2018. Podle autora tehdy Meghan Markle na budoucího krále nevybíravě vyjela.

Počasí
Jarní počasí

Počasí příští týden zůstane teplé, v noci ale bude mrznout

Nadcházející týden přinese do Česka proměnlivé jarní počasí, které se bude postupně stabilizovat.

Světové celebrity
Jennifer Lopez

Měla pořádné štěstí. Jennifer Lopez se na pódiu málem zřítila

Jennifer Lopez opět dokázala, proč je považována za naprostou profesionálku. Během svého pátečního vystoupení v Las Vegas se zpěvačka potýkala s nečekanou komplikací, když na pódiu zakopla přímo uprostřed svého hitu „On the Floor“ z roku 2011.