Meteorologové dnes naměřili dosud nejvyšší teplotu za červen. V Řeži u Prahy bylo rovných 39 stupňů Celsia. Dosavadní rekord z roku 2019, který zaznamenala stanice Doksany v Ústeckém kraji, byl o jednu desetinu nižší.
Na dotaz ČTK to řekla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Červnový rekord pokořilo deset stanic měřících aspoň 30 let, na 60 stanicích přepisovali rekord pro dnešní den. Nové maximum pro 19. červen má i nejstarší stanice v zemi pražské Klementinum, kde teploměr ukázal 36,9 stupně. Dosavadní rekord z roku 2013 byl o více než dva stupně nižší, činil 34,4 stupně Celsia. V Klementinu v centru města sledují počasí nepřetržitě od roku 1775.
Česko prožilo mimořádně horký víkend. V sobotu teploty poprvé v tomto roce přesáhly na několika místech hranici supertropického dne, tedy 35 stupňů. Příliš se neochladilo ani v noci, na některých místech teploty neklesly pod 20 stupňů Celsia. Už ráno meteorologové odhadovali, že dnešní maxima mohou ohrozit dosavadní měsíční rekord pro červen, který měl hodnotu 38,9 stupně Celsia. Byl naměřen 26. června 2019 v Doksanech.
Teploty dnes na většině území vystoupaly na 33 až 38 stupňů Celsia, na východě Čech, na Moravě a ve Slezsku na 28 až 33 stupňů. Pro část Ústeckého kraje a středních Čech včetně Prahy vydali meteorologové výstrahu na extrémní teploty. V celé zemi je velké riziko vzniku požárů, které by měly částečně snížit pondělní srážky a bouřky. Na východě republiky mohou být bouřky intenzivnější a provázet je může krupobití, silný nárazový vítr i přívalové srážky.
Daniel Krejčík na první červnový týden letošního roku nezapomene. Veřejnosti totiž oznámil, že se rozvádí s manželem Jiřím, ačkoliv neuplynul ani rok od svatby. Nyní učinil další zajímavé přiznání. Mohlo by se zdát, že souvisí s tím, co se v jeho životě momentálně děje, ale není to tak.
Není žádným tajemstvím, že náš nejslavnější zpěvák Karel Gott byl úspěšný i za hranicemi Česka, respektive Československa. A protože se jeho dcera Charlotte rozhodla zpívat v angličtině, tak by se s největší pravděpodobností také ráda dostala do povědomí lidí v cizině. Možná už má našlápnuto.
Po květnové oslavě narozenin nebylo o Jiřině Bohdalové nějaký čas slyšet. Až nyní se zase objevila informace, která se jí týká. Legendární herečka totiž nemohla chybět na zásadní rodinné události na prominentním místě v Praze.
Britský panovník král Karel III. během své nedávné návštěvy anglického města Grimsby ukázal smysl pro humor, když s úsměvem přešel nečekané porušení přísného královského protokolu. Sedmdesátisedmiletý monarcha navštívil tamní fotbalový klub Grimsby Town Football Club, kde se setkal se zástupci místní komunitní organizace Our Future, která pomáhá lidem v regionu. Právě během osobních setkání s personálem klubu došlo k úsměvné situaci, kterou popsala vedoucí tamní prodejny vstupenek Francine Orrová.
Slavný hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson se otevřeně svěřil s prožitým strachem z rakoviny varlat. Čtyřiapadesátiletý akční hrdina popsal, že si během sprchování nalezl bolestivou bulku. Incident se odehrál v dubnu během náročného období, kdy se připravoval na propagační turné k novému filmu Jumanji. Bolest se postupně zhoršovala a v herci se usadil obrovský strach, že by ho vážná nemoc mohla připravit o život ještě před nadcházejícími narozeninami.
Britská popová zpěvačka Dua Lipa a hollywoodský herec Callum Turner učinili pouhé dny po své svatbě zásadní rozhodnutí o společné budoucnosti. Novomanželé, kteří dosud žili v Londýně, se plánují minimálně na sedm měsíců přestěhovat do Spojených států amerických. Důvodem tohoto kroku jsou pracovní závazky žádaného britského herce, kterého v USA čeká natáčení dvou filmových projektů těsně po sobě.
Princ Harry a Meghan Markle jsou údajně rozzuřeni kvůli rozhodnutí, které umožnilo Pippě Middletonové, sestře princezny z Walesu, zvýšit bezpečnostní opatření kolem jejího sídla.
Kriminalisté z pražské policie od pátku vyšetřují nový případ. Na Chodově došlo k násilnému trestnému činu, podle některých informací mělo dojít k vraždě. Oficiálně nejsou bližší podrobnosti známé.
Jedním z hodně diskutovaných rozchodů letošního roku byl konec poměrně krátkého vztahu Jitky Boho a Lukáše Langmajera. Oba by si možná přáli, aby nemuseli přicházet do styku, ale opak je pravdou. Těžce to nese především modelka.
Policisté se od prvního červnového víkendu zabývají případem napadení ministryně pro místní rozvoj Zuzany Mrázové (ANO). Političce se nic nestalo, obviněná žena je momentálně ve zdravotnickém zařízení. Podle policistů zřejmě nešlo o politicky motivovaný čin.
Češi už se nemusí tolik obávat o oblíbeného zpěváka Pavla Vítka, podle nejnovějších informací se jeho zdravotní stav po prodělaném infarktu zlepšuje. Zároveň vyšlo najevo, kde se Vítkovi udělalo špatně a kdo mu pomohl.
Michaela Nosková toho v životě zažila už opravdu hodně, což fanouškům připomněla na sociální síti, kde aktuálně zveřejnila velkou zpověď. Prozradila v ní, jak se momentálně cítí. Příznivci si tak mohou společně s ní oddechnout.