Počasí přinese do Česka další bouřky i tropy. V pátek se ochladí

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto, foto: Pixabay
Libor Novák 22. června 2023 06:30
Sdílej:

Česku dnes hrozí další silné bouřky, ale i tropické teploty. V pátek se citelně ochladí a o víkendu tropy poleví.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na čtvrtek:Polojasno až oblačno, k ránu až skoro jasno a ojediněle mlhy. Při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Později odpoledne a večer od západu až zataženo a místy bouřky, i velmi silné. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, v Čechách ojediněle až 35 °C, v 1000 m na horách kolem 26 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s se bude později večer měnit na západní. V bouřkách vítr přechodně zesílí. V bouřkách se mohou vyskytnout nárazy větru kolem 90 km/h, větší kroupy a přívalový déšť.

Předpověď na pátek:Zataženo až oblačno, přechodně i polojasno. Občas déšť nebo přeháňky, ojediněle i vydatnější srážky, zpočátku i velmi silné bouřky. Nejnižší noční teploty 22 až 18 °C, na západě až 15 °C. Nejvyšší denní teploty od 18 °C na západě do 29 °C na jihovýchodě a východě. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách zesílí. Zpočátku se v bouřkách mohou vyskytnout nárazy větru kolem 90 km/h, větší kroupy a přívalový déšť.

Předpověď na sobotu:Zpočátku oblačno, místy přeháňky. Během dne od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli:Většinou polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr 1 až 4 m/s.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton ruší kvůli zdraví koncerty. Fanoušci neskrývají obavy

Legendární country zpěvačka Dolly Parton oznámila zrušení svého plánovaného koncertního angažmá v Las Vegas. Osmdesátiletá ikona, která se potýká s dlouhodobými zdravotními potížemi, se rozhodla definitivně zrušit sérii vystoupení v prestižním divadle The Colosseum v Caesars Palace, aby se mohla plně soustředit na léčbu a zotavení.

Počasí
Jarní počasí

Počasí se bude během prodlouženého víkendu zlepšovat

Začíná druhý květnový prodloužený víkend, v jehož průběhu se očekává postupné oteplování. Zatímco dnes místy maximální teploty jen sotva překročí 10 stupňů, v neděli se maxima dostanou přes dvacítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Světové celebrity
Dara Rolins

Zajímavé přiznání Dary Rolins. Mohla mít i druhé dítě

Dara Rolins hodně obětovala kariéře, ale to není hlavní důvod, proč se dočkala jen jediného potomka. Oblíbená slovenská zpěvačka se totiž svěřila, že svého času chtěla další dítě. Proč to tedy nevyšlo? 

České celebrity
StarDance

StarDance má pokračovat, jak ji známe. ČT prozradila pravdu o jednáních

Právě v době, kdy je tématem budoucnost ČT a řeší se i otázka, zda do veřejnoprávní televize patří takové pořady, se objevila informace o zakoupení licence na další ročníky StarDance. Nyní se objevily podrobnosti o nově uzavřené smlouvě.