Příští týden se citelně ochladí. Denní maxima podle ČHMÚ.cz mohou klesnout až na čtyři stupně.
Předpověď na pondělí:
Jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne místy nízká oblačnost nebo mlhy, i mrznoucí. Během dne v severovýchodní polovině území přechodně oblačno až zataženo a ojediněle mrholení nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při celonočním vyjasnění a uklidnění větru až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při déletrvající mlze a nízké oblačnosti, zejména na severu a východě území kolem 6 °C. Slabý proměnlivý, postupně severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na úterý:
Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ráno i mrznoucí, místy jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při celonočním vyjasnění a uklidnění větru až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, při slunečném počasí kolem 10 °C. Slabý, přes den na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na středu:
Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ráno i mrznoucí, místy jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při celonočním vyjasnění a uklidnění větru až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, při slunečném počasí kolem 10 °C. Slabý, přes den na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na čtvrtek:
Jasno až polojasno. místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ráno i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při celonočním vyjasnění až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při nízké oblačnosti kolem 5 °C. Slabý, přes den na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.
Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Jasno až polojasno, zpočátku ojediněle, postupně místy mlhy, ráno i mrznoucí nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při celonočním vyjasnění až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při nízké oblačnosti kolem 5 °C.
Ivana Gottová či Laďka Něrgešová. Česko už letos oslavilo několik kulatin významných osobností a další na seznam výhledově přibudou. Bude mezi nimi i slavná zpěvačka Lucie Bílá, která v dubnu oslaví 60. narozeniny.
Policie v týdnu obvinila několik osob z podvodu, při kterém vznikla škoda ve výši přes čtyři miliardy korun. Obviněným hrozí až desetileté vězení. Kauza se týká stovek tisíc kusů elektroniky, zejména od americké společnosti Apple.
Lukáš Langmajer a Jitka Boho. Byla to loni velká lovestory, která se hodně řešila. Možná i proto si všichni mysleli, že taková láska musí dlouho vydržet. Už na začátku února se ale objevily spekulace o rozchodu herce s modelkou.
Epsteinova kauza se stane tématem i v české politice. Bývalý ministr zahraničí Jan Lipavský (za ODS) v této věci interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO). Česko by podle Lipavského mělo prověřit možné působení Epsteinovy sítě u nás a zjistit, zda zde nejsou nějaké oběti sexuálního delikventa.
Štefanu Margitovi vrcholí přípravy na premiéru posledního představení v dlouholeté a úspěšné operní kariéře. On sám možná nečekal, co zaujme jeho fanoušky. Někteří totiž pojali podezření, že si nechal udělat tetování. Kde je pravda?
Největší nadějí české olympijské výpravy během úvodního dne her v Itálii měla v sobotu být Martina Sáblíková. Trojnásobná olympijská vítězka se ale ze zdravotních důvodů nezúčastní závodu na 3000 metrů, v němž získala dva ze svých sedmi cenných kovů.
Mrazivé počasí v posledních dnech na většině míst ustoupilo. Teploty vystoupaly nad nulu a dostavila se obleva. Kvalita sněhových podmínek se zhoršila i na horách, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Americký prezident Donald Trump se postaral o další kontroverzi během svého druhého mandátu. Na sociálních sítích zveřejnil rasistický klip, v němž byli jeho předchůdce Barack Obama s manželkou Michelle vyobrazeni jako opice. Trump již video smazal.
Česko zasáhla před víkendem smutná zpráva. Nejen herecká obec smutní kvůli úmrtí legendární Jany Brejchové, bylo jí 86 let. Hned v pátek večer se objevily první reakce na odchod této velké osobnosti tuzemské kulturní scény.
Velké komplikace nastaly v pátek večer na páteřní české dálnici D1 u hlavního města Prahy. Převrátil se tam kamion a zablokoval celý jeden jízdní směr. Policisté tak museli dálnici na několik hodin uzavřít.
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová. O jejím úmrtí informovala její dcera, rovněž známá herečka Tereza Brodská. Poslední období svého života strávila umělkyně v léčebně dlouhodobě nemocných v Motole, kam se uchýlila poté, co se kvůli vážnému neurologickému onemocnění musela stáhnout z veřejného dění.
Halle Berry oficiálně potvrdila zasnoubení se svým dlouholetým partnerem, hudebníkem Vanem Huntem. Herečka novinku oznámila během čtvrtečního vystoupení v pořadu „The Tonight Show s Jimmym Fallonem“, kde zároveň uvedla na pravou míru předchozí spekulace o tom, že by snad partnerovu nabídku k sňatku odmítla. S úsměvem vysvětlila, že neřekla ne, jen zatím nemají stanovené konkrétní datum, ale její odpověď byla jednoznačné ano.