Tento týden budou teploty v Česku povětšinou stálé. Ochlazovat se začne až o víkendu, kdy denní maxima spadnou až na 5 stupňů. V některých dnech se také přižene déšť.
Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
Předpověď na pondělí:Přes den polojasno až oblačno, zpočátku na východě až zataženo a doznívání slabého deště. Ojediněle, večer postupně místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 8 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní, postupně jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, bude večer slábnout. Místy, zejména na Moravě, slabý vítr do 3 m/s po celý den.
Předpověď na úterý:Polojasno až jasno, zpočátku místy nízká oblačnost nebo mlhy, které se zejména na Moravě udrží po celý den. Ojediněle mrholení. Odpoledne a večer přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při celonočním vyjasnění kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 9 °C. Slabý, postupně místy mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na středu:Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy. Na západě a severozápadě postupně místy přeháňky nebo slabý déšť, na Moravě ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na jihu Čech až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na Moravě místy kolem 9 °C. Slabý, místy mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. V Čechách se bude vítr postupně měnit na jihozápadní.
Předpověď na čtvrtek:Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo občasný déšť. Postupně od západu ubývání srážek a částečné i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý jihozápadní, během dne postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na pátek:Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na severu a východě ojediněle přeháňky nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý, během dne místy mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Vyhlídka počasí na víkend:Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Místy mlhy a ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 12 °C.
O víkendu bude v Česku panovat typické podzimní počasí. Denní maxima se budou pohybovat kolem 10 stupňů, na horách ale podle ČHMÚ.cz už bude snežit.
Sharon Osbourneová se snaží zjistit, „kam dál“ a jak se vyrovnat se životem bez manžela Ozzyho, který zemřel v červenci ve věku 76 let. Jejich syn Jack Osbourne prozradil, jak rodina své matce pomáhá. Frontman kapely Black Sabbath zemřel ve svém domě jen pár týdnů po svém posledním vystoupení, které zorganizovala právě jeho žena.
Fotbalová hvězda David Beckham veřejně poděkovala své manželce Victorii Beckham za „čtyři krásné děti“. Učinil tak po premiéře nového dokumentárního pořadu na Netflixu, která se odehrála v atmosféře pokračujícího rodinného sporu s jejich nejstarším synem Brooklynem. Na premiéře se sešla celá rodina, s výjimkou Brooklyna a jeho manželky Nicoly Peltz.
Zpěvák Robbie Williams poprvé promluvil o tom, jak odložil vydání svého alba, aby se vyhnul přímému souboji s Taylor Swift v hitparádách. Učinil tak během nejmenšího koncertu své kariéry, který se konal v londýnském klubu Dingwalls s kapacitou 600 lidí a skončil v jednu hodinu ráno. Během dvouhodinové show se zpěvák otevřeně vyjádřil také ke svému sporu s kapelou Oasis, své manželce Aydě a dceři Teddy.
ČEZ se před začátkem topné sezóny rozhodl stanovit nové ceny energií. U plynu nově nabízí dvouletou fixaci za 1 180 Kč/MWh včetně DPH, v případě tříleté fixace zaplatí zákazníci 1 089 Kč/MWh. Lidé mohou využít také zlevněný dvouletý fix Elektřina v akci za 2 561 Kč/MWh. Další zlevnění slibuje společnost v lednu. Uvedla to v tiskové zprávě.
Hvězdy šoubyznysu samozřejmě potřebují dobře vypadat, což si dobře uvědomuje i Tereza Kerndlová. Vyražený zub z nedávné nehody tak musela promptně vyřešit. Nyní poprvé ukázala výsledek návštěv u zubaře.
Velkou pardubickou po třiceti letech vyhrál zahraniční kůň se zahraničním žokejem v sedle. Nejlepší finiš měl v neděli v cílové rovince osmiletý valach Stumptown, jehož vedl žokej Keith Michael Donoghue. Hnědák tak navázal na úspěchy ve velkých dostizích v Punchestownu a Cheltenhamu.
Monika Absolonová se sice s otcem svých dětí rozešla, ale domácnost nesdílí jen se dvěma syny. O to, aby řeč nestála, se stará i čtyřnohý domácí mazlíček. Zpěvačka ale nyní přiznala, že pejsek má vážné zdravotní problémy.
Dvě studené fronty ovlivní počasí v Česku během nového pracovního týdne. Teploty budou každopádně stabilní, denní maxima se budou držet nad 10 stupni. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Světovou kinematografií otřásla velmi smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřela oscarová herečka Diane Keatonová, která se na vrcholu slávy držela několik dekád. Proslavily jí role v Kmotrovi či Annie Hallové.
Zdeněk Troška musel slevit ze svých původních pracovních plánů, které byly poměrně velkolepé, protože ho trápí zdraví. Z nejhoršího už je ale známý režisér evidentně venku. Již o uplynulém víkendu se měl ukázat na veřejnosti.
Baby boom v českém šoubyznyse bude pokračovat i v dalších měsících, o což se postará i pohledná Barbora Mottlová. Fanoušci už nějaký čas vědí, že je v očekávání. Doteď ale nevěděli, zda čeká kluka, anebo holčičku. Blondýnka konečně poskytla odpověď.