Nový pracovní týden je na svém začátku, v jeho průběhu můžeme čekat výrazné ochlazení. Zatímco dnes ještě teploty překročí dvacítku, ve čtvrtek a v pátek ukáže teploměr jen 13 stupňů. Ukazuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V pondělí bude v Česku ještě vrcholit příliv teplého vzduchu, v úterý ale přejde přes střední Evropu studená fronta. Za ní bude přesouvat ze Severního moře přes střední Evropu dále k jihovýchodu tlaková výše.
Předpověď na pondělí (00-24):Polojasno až jasno, v noci, ráno a dopoledne v Čechách a na Českomoravské vrchovině místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 16 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C, na Šumavě 18 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s.
Předpověď na úterý (00-24):Zpočátku polojasno, v Čechách místy, jinde jen ojediněle, mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne od severozápadu oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na jihu území srážky místy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na severu kolem 15 °C. Slabý proměnlivý, postupně severozápadní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na středu (00-24):Proměnlivá oblačnost, na severu a severovýchodě místy, jinde ojediněle přeháňky. K večeru částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na jihovýchodě až 17 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na čtvrtek (00-24):Skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý proměnlivý, postupně jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na pátek (00-24):Jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. K večeru v Čechách od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 4 až 8 m/s.
Americká zpěvačka Katy Perry a herec Orlando Bloom ukončili svůj sedmiletý vztah, během něhož byli od roku 2019 zasnoubeni a v roce 2020 se jim narodila dcera Daisy Dove. O jejich rozchodu informoval magazín Us Weekly s odkazem na blízké zdroje páru. I přes ukončení vztahu zůstávají podle všeho v dobrých vztazích a zaměřují se především na výchovu čtyřleté dcery.
Veronika Žilková před časem vzkázala, že musí myslet sama na sebe, ale i po rozchodu s Josefem Holomáčem má o koho pečovat. Konkrétně o pejska, u kterého se v posledních dnech vyskytly nepříjemné zdravotní potíže.
Chinaski v červnu odehráli jednu z největších show kariéry, když koncertně pokřtili nový fotbalový stadion v Hradci Králové. V samém závěru měsíce, konkrétně právě dnes, slaví její frontman Michal Malátný půlkulaté 55. narozeniny. A fanoušci kapely mohou být rádi, že je stále baví.
Kolem České televize je v posledních dnech pořádně rušno. Po volbě nového generálního ředitele se ve společnosti řeší, na koho všeho se vztahuje povinnost platit televizní poplatky. Lhůty přitom běží, jedna skončí dnešním dnem.
Česko na jaře žilo kauzou z plesu českých i slovenských osobností na Tenerife, kde došlo k incidentu, jehož aktérem se nešťastně stal i Michal David. Slavný hitmaker nyní přiznal, že oba hlavní aktéři u něj mají vroubek.
Prezident Petr Pavel nechce s ohledem na probíhající kauzu Čapí hnízdo spekulovat o tom, zda by pověřil předsedu hnutí ANO Andreje Babiš sestavením vlády, pokud jeho uskupení vyhraje v podzimních parlamentních volbách. Pavel si chce počkat na definitivní soudní rozhodnutí.
Českou hudební scénu zasáhla během uplynulého víkendu smutná zpráva. Ve věku nedožitých 58 let zemřel Jiří Fiala, někdejší baskytarista legendární skupiny Mňága a Žďorp a mladší bratr jejího frontmana Petra Fialy. Právě on informaci sdílel na sociální síti.
V pátek to vypukne. Karlovy Vary se připravují na start 59. ročníku filmového festivalu. Jednou z jeho tváří bude populární herec Bolek Polívka. Organizátoři potvrdili, že si zahrál v nové festivalové znělce, která bude teprve představena.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal dekret o odstoupení Kyjeva od Ottawské úmluvy, která zakazuje použití, skladování či výrobu protipěchotních min. Ukrajina tak následuje pobaltské státy či Polsko, které se tak rozhodly po začátku plnohodnotné ruské invaze do sousední země.
Začíná pracovní a zároveň první ryze prázdninový týden, který bude doprovázet tropické počasí. Maxima dosáhnou podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) až 37 stupňů.
Setrvalý stav. Opoziční hnutí ANO vede, koalice Spolu je se značným odstupem druhá. Takové jsou výsledky nejnovějšího šetření agentury STEM pro stanici CNN Prima News. Do Poslanecké sněmovny by se podle modelu dostalo pět kandidujících subjektů.
Český fotbal v tomto týdnu definitivně potvrdil návrat Pavla Nedvěda do svých struktur. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace se začne národním týmům věnovat i jako funkcionář. Aby mohl svou práci dělat dobře, vrací se do Česka. Neskrývanou radost z toho má jeho partnerka Dara Rolins.