Počasí: V Části Česka dnes udeří silné bouřky

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto, foto: Pixabay
ČTK 4. června 2022 11:11
Sdílej:

V Jihočeském a Plzeňském kraji dnes odpoledne hrozí silné bouřky. Budou je doprovázet kroupy, blesky, silný vítr i přívalový déšť. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha platí od dnešních 13:00 do 20:00 pro celý Jihočeský kraj a většinu Plzeňského kraje. "Nebezpečí budou představovat zejména kroupy a blesky," uvedli pracovníci ČHMÚ.

"Lokálně nelze vyloučit ani přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů či sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů," doplnili.

Lidé by si proto měli podle meteorologů dávat pozor při pohybu venku nebo při jízdě autem.

V celém Česku platila výstraha před bouřkami také v noci na dnešek. Bouřky přes republiku postupovaly od západu na východ, větší škody nezpůsobily.

Témata:
Stalo se
Krimi
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Kriminalisté řeší nález části lidského těla na Sokolovsku

Otřesný nález od čtvrtečního dopoledne zaměstnává policisty na Sokolovsku. Strážci zákona vyjížděli do Kynšperku nad Ohří, kde se našla část lidského těla. Vyšetřování případu je v plném proudu. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Počasí do konce týdne. Víkendová předpověď slibuje změnu k lepšímu

Nevyzpytatelné je počasí v posledních dnech, kdy se střídají slunečné dny s deštivými. Podle meteorologů se situace zlepší až o víkendu, kdy se očekává oteplení. Na některých místech se teploty přiblíží třicítce, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

České celebrity
Agáta Hanychová

Hanychová nešetří kritikovou svého bývalého podcastu

Agáta Hanychová dává všemožně najevo, že pracovního rozchodu s influencerskou kolegyní Ornellou Koktovou, který před časem řešilo celé Česko, rozhodně nelituje. Nemůže si totiž vynachválit podobu aktuálního podcastu. 

Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

Princezna Kate se vyjádřila k tragédii, která otřásla Británií!

Britská princezna z Walesu vyjádřila hluboký zármutek nad tragickou havárií vrtulníku britského královského námořnictva, ke které došlo v hrabství Devon. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedla, že zpráva o ztrátě tří příslušníků letecké složky Fleet Air Arm ji nesmírně zasáhla, a dodala, že společně s manželem Williamem v této nesmírně těžké chvíli myslí na rodiny a přátele obětí.