Počasí: V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit

Zimní mrazy, ilustrační foto
Zimní mrazy, ilustrační foto, foto: Roman Veselý / INCORP images
ČTK 24. ledna 2023 06:30
Sdílej:

V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit. I přes den se budou teploty pohybovat kolem nuly a v noci mohou spadnout koncem týdne až na minus devět stupňů Celsia.

Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. Kromě sněžení se může hlavně v první polovině týdne objevit i mrznoucí mrholení a mohlo by se tvořit náledí. 

Na celý tento týden meteorologové předpovídají zataženo až oblačno. Do čtvrtka se může vyskytovat ojediněle slabé sněžení, ale také mrholení i mlhy, které mohou namrzat.

ČHMÚ vydal výstrahu před tvorbou ledovky na severu Moravy a v části Slezska, platí tam do úterního večera. V části Vysočiny a východních Čech očekávají do úterního dopoledne tvorbu mrznoucím mlh, případně námrazy.

V pátek dorazí občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách četnější a trvalejší, podobný ráz počasí vydrží i o víkendu.

Teploty budou nadále nízké. V úterý se nejvyšší denní teploty budou pohybovat mezi plus jedním a minus třemi stupni, podobně tomu bude v ve středu, při zmenšené oblačnosti může být až pět stupňů Celsia a na horách v tisíci metrech kolem nula stupňů.

Ve čtvrtek a pátek budou nejvyšší denní teploty mezi minus dvěma a plus dvěma stupni. Výrazněji se teploty propadnou v noci. V nejbližších dnech mohou klesat teploty přes noc při zmenšené oblačnosti až na minus šest stupňů, v pátek pak na minus sedm, a o víkendu až na minus devět stupňů Celsia.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Ryan Reynolds a Blake Lively

Blake Lively a Ryan Reynolds dostali zákaz na svatbu Taylor Swift!

Herecký pár Blake Lively a Ryan Reynolds nebyli pozváni na ostře sledovanou svatbu zpěvačky Taylor Swift a hráče amerického fotbalu Travise Kelceho, která se uskutečnila v pátek 3. července v newyorské aréně Madison Square Garden. Podle exkluzivních informací serveru Page Six je přátelství mezi oběma ženami definitivně u konce. 

Světové celebrity
Princ Harry

Harry a Meghan mají dorazit do Británie příští týden, řeší ale komplikace

Zdroje z blízkého okolí prince Harryho a Meghan Markle pro Express promluvily o nejnovější vlně negativních obvinění, která se proti nim objevila v médiích jen několik dní před jejich plánovanou cestou do Velké Británie. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se mají vrátit do Británie na začátku příštího týdne, aby se zúčastnili akce připomínající jeden rok do zahájení her Invictus Games v Birminghamu.

Světové celebrity
Ed Sheeran

Ed Sheeran se nečekaně zjevil na svatbě fanoušků!

Britský zpěvák Ed Sheeran a nizozemský DJ Martin Garrix postarali o nezapomenutelný zážitek pro novomanželský pár, když nečekaně dorazili na jejich svatební hostinu. Celá situace vznikla díky náhodné zprávě, kterou na sociálních sítích poslal bratr nevěsty. Pětatřicetiletý interpret hitu Shape Of You sdílel tento výjimečný okamžik na svém instagramovém profilu, kde zároveň podrobně popsal, jak k celému překvapení vlastně došlo.

Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton si vystřelila z Taylor Swift. Chtěla si vzít její dítě!

Countryová legenda Dolly Partonová se prostřednictvím videa na sociální síti Instagram obrátila na zpěvačku Taylor Swiftovou a jejího partnera Travise Kelceho s žertovnou prosbou, zda by mohla dostat jejich prvorozené dítě. Reagovala tak na zprávu o tom, že jí slavný pár věnoval finanční dar ve výši dvou milionů dolarů pro její charitativní organizaci Imagination Library.