Počasí ve znamení bouřek. V noci se přehnaly přes část země, hrozí až do středy

Bouřka nad Českem
Bouřka nad Českem, foto: Robin Duspara / Marek Hlvka - CTRA z.s.
Marek Novotný 6. června 2022 06:30
Sdílej:

Meteorology v posledních dnech hodně zaměstnávají bouřky, jinak tomu nebude ani v první polovině právě začínajícího týdne. Naznačuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Do pondělní třetí hodiny ranní byla v platnosti výstraha před silnými bouřkami ve Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Jihočeském a Jihomoravském kraji a na Vysočině.

Přinejmenším ojediněle budou bouřky podle meteorologů hrozit také dnes a v následujících dvou dnech. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu ČHMÚ. 

Předpověď na pondělí (00-24):Během dne většinou oblačno a zpočátku místy déšť, postupně ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C. Mírný západní až severozápadní, ve východní polovině území zpočátku jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. Vítr >zpočátku v bouřkách zesílí a večer bude slábnout.

Předpověď na úterý (00-24):Zataženo až oblačno, na východě zpočátku polojasno. Ojediněle, od jihozápadu na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy bouřky. Během dne v Čechách od západu pozvolné ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na východě až 26 °C, při trvalejších srážkách jen kolem 18 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na středu (00-24):Oblačno až polojasno a místy přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku zataženo a na většině území déšť. Ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na západě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v Čechách až 24 °C. Mírný západní až severozápadní, na Moravě a ve Slezsku až severní vítr 2 až 6 m/s.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Ben Cristovao

Koncert Bena Cristovaa i hromada selfíček. Jak vypadala první noc na MFF KV?

Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech letos poprvé proběhlo bez Jiřího Bartošky, jehož přítomnost neodmyslitelně patřila k předchozím ročníkům. První večer se tak nesl nejen ve znamení filmového lesku a noblesy, ale především v duchu vzpomínky na charismatického prezidenta festivalu. Přesto – nebo možná právě proto – večer nabídl silné emoce, módní kreace i nečekané momenty.

Světové celebrity
Karel Gott

Karel Gott si užil oplétačky s policisty: Proč k němu opakovaně jezdila zásahovka?

Po více než čtyřiceti letech služby u policie se Jaroslav Černý (65), bývalý velitel pražské zásahové jednotky, rozhodl ohlédnout za svou kariérou v knize spisovatele Mirka Vaňury Ve znamení štíra. Vzpomínky zkušeného policisty nabízí nejen pohled do zákulisí zásahových operací, ale především řadu nečekaně lidských a často humorných historek s českými celebritami, mezi nimiž nechybějí Karel Gott či Hana Zagorová.

Světové celebrity
Katy Perry

Katy Perry a Orlando Bloom oficiálně oznámili, že se rozešli

Americká zpěvačka Katy Perry a britský herec Orlando Bloom potvrdili, že se rozešli. Po téměř deseti letech vztahu a šesti letech od zasnoubení nyní pár vydal společné prohlášení, v němž oznámil, že se nadále budou soustředit na společnou výchovu své čtyřleté dcery Daisy Dove.

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Příjemné léto přijde o víkendu. Meteorologové očekávají ochlazení

Česko sužovala v tomto týdnu tropická epizoda, chladno nebude ani o víkendu. Po dnech volna má však následovat výrazné ochlazení. Teploty spadnou i o více než deset stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).