Počasí: Večer se začne tvořit náledí, komplikace bude způsobovat až do rána

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 24. listopadu 2023 13:12
Sdílej:

V Česku se v pátek večer začne tvořit náledí na téměř celém území, varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve výstraze. Platit začne ve 22 hodin a skončí až zítra v 8 hodin ráno.

Výstraha se týká celého území České republiky s výjimkou jihomoravských okresů Znojmo, Pohořelice, Mikulov, Hustopeče, Břeclav a Hodonín.

Náledí se bude lokálně tvořit na mokrých silnicích při poklesu pod bod mrazu během noci na sobotu. Meteorologové avizovali, že podobná výstraha bude zřejmě vydána i pro nadcházející dny.

Lidem hrozí nebezpečí úrazu v důsledku uklouznutí, proto je třeba chodit velmi opatrně, případně omezit vycházení ven. Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství, protože jsou možné problémy v dopravě a zvýšená nehodovost.

Témata:
Stalo se
Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Horké počasí nastupuje. Víkendové ochlazení bude jen přechodné

V Česku právě dnes začíná tropická epizoda, která bude v některých oblastech pokračovat i o víkendu. Potvrzuje to nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), jejímž prostřednictvím varují meteorologové před vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Experti zároveň avizují další výstrahu před vedry v příštím týdnu.

České celebrity
Marek Ztracený

Buší mi srdce, svěřil se Ztracený z Letenské pláně. Přípravy na show vrcholí

Červenec se neúprosně blíží ke konci, takže největší koncert v kariéře Marka Ztraceného už pomalu klepe na dveře. Než to vypukne, je ale nutné všechno pečlivě připravit. Jak se známý zpěvák cítí několik dní před velkou show? 

České celebrity
Veronika Žilková

Těhotná naháněla muže. Veronika Žilková zavzpomínala na své svatby

Veronika Žilková a Agáta Hanychová ve společném rozhovoru otevřely téma svých svateb. Známá herečka přiznala, že ani jeden z manželů před ní nepoklekl. Influencerka to měla jinak, ale jen tak trochu. Čím nejen svou slavnou matku šokovala?

Společnost
Petr Pavel

Petr Pavel se stará o dobré jméno Česka i na formulích

Český prezident Petr Pavel si opět vysloužil pozornost poměrně netradičním způsobem. V roli fotografa se o víkendu objevil na závodech Formule 1 v Maďarsku. Stal se tak i hvězdou na účtu na sociálních sítí, který sledují miliony lidí po celém světě.