Počasí zakončí tropický týden deštěm a bouřkami

déšť, mraky
déšť, mraky, foto: unsplash.com
Pavel Dratva 27. června 2022 06:30
Sdílej:

Ačkoliv má Česko před sebou tropický týden, kdy prakticky každý den mohou teploty překonávat hranici třiceti stupňů, o víkendu se ochladí. Přiženou se navíc deště i bouřky.

Příští týden bude tropický a teploty do pátku porostou nad hranici 30 stupňů. Tropy bychom podle Českého hydrometeorologického ústavu mohli naměřit v pondělí, v úterý na východě a ve středu na jihovýchodě země.

Ve čtvrtek pak prakticky všude a ještě v pátek se na východě objeví tropické třicítky a bude většinou polojasno, během dne se ale od západu objeví zataženo a na většině území hrozí přeháňky nebo bouřky, místy i silné.

O víkendu se pak ochladí. Zpočátku bude oblačno až zataženo, na většině území hrozí občasný déšť, přeháňky, místy bouřky. Až ke konci víkendu bude polojasno a přeháňky nebo i bouřky poleví.

Nejnižší noční teploty pak klesnou na 17 až 12 °C, na východě zpočátku kolem 19 °C. Nejvyšší denní teploty o víkendu vyrostou jen na 20 až 24 °C, v pondělí pak až na 25 až 29 °C.

Témata:
Stalo se
Počasí
Ilustrační fotografie.

V Česku hrozí další ledovka, upozornili meteorologové

Varování před ledovkou platilo pro část Česka od nedělního večera do pondělního dopoledne. Podle nejnovější výstrahy meteorologů bude stejné nebezpečí hrozit i přes noc na úterý. Ve středu se pak očekávají další sněhové srážky. 

Světové celebrity
Freddie Mercury

34 let od smrti Freddieho Mercuryho. Tohle je pravda o jeho posledních dnech

Freddie Mercury šel s pravdou ven už o den dříve, ale až 23. listopadu 1991 se lidé po celém světě dozvěděli, že trpí nevyléčitelnou nemocí. To už slavnému zpěvákovi zbývaly poslední hodiny života. Jak zněla jeho poslední slova? 

Domácí
Volební štáb Stačilo!

Stačilo bude mít nové vedení. "Vidlák" Sterzik avizuje konec

V čele hnutí Stačilo, za které v říjnových sněmovních volbách neúspěšně kandidovali komunisté či někteří sociální demokraté, nastanou personální změny. Daniel Sterzik oznámil, že skončí jako předseda. Hnutí hodlá nadále podporovat jako bloger Vidlák. 

Světové celebrity
Princezna Kate

Princezna Kate tahá za nitky v zákulisí. Chce usmířit Harryho s Williamem

Princezna Kate se sice do britské královské rodiny nenarodila, ale jako manželka budoucího krále stále častěji tahá za nitky. Jednou z jejích snah je pokus o usmíření mezi manželem a jeho mladším bratrem. Podle dostupných informací se snaží působit na prince Harryho, aby podnikl jisté kroky, které by zlepšení vztahů umožnily.