Počet lidí nakažených koronavirem překonal hranici 270 milionů

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 13. prosince 2021 09:22
Sdílej:

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle nejnovějších údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal hranici 270 milionů.

Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od loňského března Spojené státy, kde celkový počet nakažených od počátku šíření koronaviru činí podle JHU téměř 50 milionů. Druhá je Indie (34,7 milionu) a třetí Brazílie (22,2 milionu).

V Evropě se nejvíce nakažených v absolutních číslech prokázalo v Británii (10,9 milionu). Tempo růstu počtu nakažených nyní opět zrychluje. Posledních deset milionů nakažených přibylo za 16 dní, předtím to bylo za 18 dní, předtím dvakrát po sobě za 23 dní a ještě dříve to bylo za 19 dní.

V České republice se dosud nakazilo 2,334.289 lidí, přibližně 218.160 na milion obyvatel. Podle serveru ourworldindata.org je ČR šestou nejvíce zasaženou zemí světa podle poměrného počtu nakažených. Z celého světa jsou na tom hůře jen Černá Hora (254.175 případů nákazy na milion obyvatel), Andorra (251.312), Seychely (240.683), Slovensko (234.469) a Gruzie (222.717).

Stalo se
Světové celebrity
Zendaya

Zendaya překvapila zaměstnance a zákazníky malého knihkupectví

Americká herečka Zendaya nedávno překvapila zaměstnance i zákazníky nezávislého knihkupectví Rakestraw Books v kalifornském městě Danville. 

Světové celebrity
Hulk Hogan

Vyšetřovací zpráva poprvé odhalila, proč zemřel legendární Hulk Hogan!

Vyšetřování úmrtí legendárního profesionálního zápasníka Hulka Hogana bylo po necelém roce oficiálně uzavřeno. Policejní oddělení ve floridském městě Clearwater v pátek potvrdilo závěry, podle nichž jednasedmdesátiletá hvězda organizace WWE zemřela přirozenou smrtí.

Světové celebrity
Meghan Markleová

Vévodkyně Meghan v USA tvrdě narazila!

Šest let po odchodu z britské královské rodiny se zdá, že plány Meghan Markle na nový život v Los Angeles nevycházejí zcela podle představ. Čtyřiačtyřicetiletá vévodkyně ze Sussexu letos čelí výraznému ochlazení vztahů se streamovacím gigantem Netflix, což znamená značný finanční propad oproti původní smlouvě na 75 milionů liber z roku 2020. Její lifestylová značka As Ever navíc partnerství s touto platformou ukončila, takže její byznys se snovými svíčkami a džemy nyní musí stát na vlastních nohách.

Světové celebrity
Princezna Kate

Britská vévodkyně Kate se setkala se svým expřítelem!

Britská princezna Kate se o víkendu setkala se svým bývalým přítelem Rupertem Finchem. Stalo se tak na svatbě Petera Phillipse, syna princezny Anny, který se v kostele Všech svatých ve vesnici Kemble v oblasti Cotswolds oženil s Harriet Sperling. Pro Phillipse šlo o druhý sňatek, když se v roce 2021 po dvanácti letech manželství rozvedl s Autumn Kelly.