Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě dnes podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překročil 6,5 milionu.
Tempo stouplo - posledních 100.000 mrtvých přibylo za 36 dní, předtím to bylo za 55 a 49 dní. Nejvíce obětí na životech od začátku pandemie evidují v absolutních číslech Spojené státy, kde podle údajů JHU zemřelo 1,05 milionu lidí.
Následují Brazílie (684.000 mrtvých), Indie (528.000), Rusko (376.000) a Mexiko (329.000). V České republice dosud zemřelo 40.857 lidí nakažených covidem.
ČR je podle údajů serveru ourworldindata.org k 4. srpnu stále na devátém místě podle celkového počtu potvrzených obětí koronaviru přepočtených na milion obyvatel (3886).
Nejvíce mrtvých na počet obyvatel vykazuje Peru (6402), následují Bulharsko (5462), Bosna a Hercegovina (4910), Maďarsko (4870), Severní Makedonie (4514), Gruzie (4494), Černá Hora (4424) a Chorvatsko (4122).
Americká popová hvězda Ariana Grande podala u soudu v Los Angeles žalobu na dva dosud neidentifikované hackery, kteří se neoprávněně nabourali do počítačů a mobilních zařízení jejích spolupracovníků.
Americký hudební magnát Sean „Diddy“ Combs skončil na samotce poté, co se ve vězení dostal do ostrého konfliktu s jiným chovancem. K potyčce došlo ve federální věznici Fort Dix v New Jersey, kde si šestapadesátiletý producent odpykává svůj trest. Celou roznětkou měly být slovní urážky na adresu známého rappera, který se rozhodl nenechat si situaci líbit a vzal spravedlnost do vlastních rukou.
Čištění uší vatovými tyčinkami se pro jedenadvacetiletou Skye van Rensburgovou z Winsfordu změnilo v šestiletou noční můru. Mladá matka zůstala po nešťastné manipulaci s tyčinkou prakticky hluchá na jedno ucho a trpěla nesnesitelnými bolestmi. Svým příběhem nyní varuje ostatní před běžnou hygienickou pomůckou, která může způsobit trvalé následky.
Jaroslav Dušek dnes patří mezi neodmyslitelné tváře kultovní komedie Pelíšky. Jako učitel Saša Mašlaň ve filmu exceluje, málokdo však ví, že herec na tuto roli kývl z jednoho velmi specifického důvodu. Lákala ho totiž závěrečná scéna, která měla být vrcholem celého snímku i jeho postavy. K jeho velkému zklamání ji však diváci nikdy nespatřili.
Horor na dovolené s dětmi zažila Ornella Koktová. Jednoho z potomků začaly trápit zdravotní potíže, které se na první pohled nejevily moc závažně. Lékaři ale přistoupili k léčbě, která známou influencerku dost překvapila.
Simona Krainová už nám mnohokrát dokázala, že nemá problém komukoliv oponovat. Tentokrát se dostala do křížku s Anetou Vignerovou, která se rozhodla vystoupit proti nejrůznějším estetickým úpravám, jako je například botox.
V Česku již zítra nastoupí další vlna tropických veder. Podle meteorologů se lidé musí připravit na vysoké teploty s možným vlivem na zdraví člověka, zvýší se také riziko vzniku a šíření požárů. Vyplývá to z úterní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko během uplynulého víkendu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel výtvarník, bývalý šéf Národní galerie či rektor Akademie výtvarných umění Milan Knížák. Dobře se vědělo o jeho blízkém vztahu s jedním z bývalých prezidentů. Jak bude na Knížáka vzpomínat Václav Klaus?
Českou hudební scénu na konci července zasáhla další smutná zpráva. Ve věku 50 let zemřel Petr Slavík, zpěvák plzeňské skupiny Mash. Podle dostupných informací nepřežil vážnou dopravní nehodu, která se stala v sobotu na dálnici v sousedním Rakousku.
Anna Geislerová se před časem zúčastnila filmového natáčení v prostředí, kterému by se mnozí lidé raději vyhnuli obloukem. Sympatická herečka si však na nic nestěžuje, bylo jí podle vlastních slov moc dobře.
Trend ve vývoji počasí se po chladném minulém týdnu obrací. Meteorologové očekávají, že po většinu srpna bude panovat nadprůměrné teplo. Srážek bude spíše méně, než bývá zvykem. Vyplývá to z nového měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Marek Eben se poprvé proslavil jako herec, ale dnes je více vnímán jako moderátor. V životě jednoho ze slavných kolegů má ještě úplně jinou roli. Kdo považuje Ebena za svého strážného anděla?