Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě dnes podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překročil 6,4 milionu.
Tempo opět pokleslo - posledních 100.000 mrtvých přibylo za 55 dní, předtím to bylo za 49 dní a předtím za necelý měsíc. Nejvíce obětí na životech od začátku pandemie evidují v absolutních číslech Spojené státy, kde podle údajů JHU zemřelo 1,03 milionu lidí.
Následují Brazílie (678.000 mrtvých), Indie (526.000), Rusko (374.000) a Mexiko (327.000). V České republice dosud zemřelo 40.477 lidí nakažených covidem.
ČR je podle údajů serveru ourworldindata.org k 6. červnu stále na devátém místě podle celkového počtu potvrzených obětí koronaviru přepočtených na milion obyvatel (3850). Nejvíce mrtvých na počet obyvatel vykazuje Peru (6353), následují Bulharsko (5428), Bosna a Hercegovina (4846), Maďarsko (4818), Gruzie (4486), Severní Makedonie (4454), Černá Hora (4368) a Chorvatsko (4014).
Charlotte Gottová se poprvé proslavila duetem s tatínkem Karlem, který pro rodinné duo napsal Richard Krajčo. Pokud by si dívka chtěla zazpívat i přímo s Krajčem, má zřejmě smůlu. Dveře si zavřela jedním vlastním rozhodnutím.
Tropické počasí sice v úvodu července v Česku nepanuje, přesto na některých místech opět hrozí požáry. Může za to sucho a vítr. Nebezpečí je největší v části Moravy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Agáta Hanychová letos musela za dramatických okolností přehodnotit své působení na české podcastové scéně. Původně totiž spolupracovala s Ornellou Koktovou, jenže nakonec mezi oběma influencerkami došlo k rozkolu. Jaký byl jejich společný podcast pohledem jedné z tvůrkyň?
Poprvé od května se v Česku řeší, jak budou otevřené obchody. Na dveře totiž klepou dva červencové svátky na přelomu tohoto a příštího týdne. Tradičně tak panuje nejistota ohledně otevírací doby prodejen.
Hlavní svatební sezóna je v plném proudu, zatímco další rychlobruslařská sezóna teprve začne. Z hvězdného českého bruslařského páru už sice bude pokračovat jen Nikola Zdráhalová, ale v těchto dnech si pojistila podporu legendární Martiny Sáblíkové. Co se stalo?
První červencový víkend, který bude navíc prodloužený o pondělní státní svátek, se nezadržitelně blíží. Doprovázet ho nicméně má poměrně proměnlivé počasí. Teploty tentokrát zůstanou pod hranicí 30 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Již v pátek odstartuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde ani letos nebudou chybět velké hollywoodské hvězdy. Pořadatelé proto prozradili, kdy je lidé budou moci v lázeňském městě na západě Čech potkat.
Modelka Katie Price prožívá po propuštění svého čtvrtého manžela Leeho Andrewse z vězení bouřlivé období plné žárlivosti a nejistoty. Osmačtyřicetiletá celebrita zuřivě reagovala na sociální síti Instagram poté, co jedna z fanynek poslala jejímu muži explicitní fotografii, na které pózovala v kožené sukni a punčochách, s výzvou, aby na Katie zapomněl a nechal se od ní opatrovat. Price veřejně sdílela snímek této zprávy a dotyčnou ženu zkritizovala s tím, že se za její chování na sociálních sítích stydí.
Herečka Blake Lively podala oficiální žádost o úhradu právních nákladů ve výši osmi milionů dolarů, které požaduje po režisérovi a herci Justinu Baldonim a jeho společnosti Wayfarer Studios. Tato částka má pokrýt výdaje, jež Lively vznikly od ledna do června roku 2025 v souvislosti s obranou proti Baldoniho protižalobě.
Český fotbal dostal na stále probíhajícím mistrovství světa pořádnou facku, když reprezentace uhrála jediný bod a vypadla hned ve skupinové fázi. Neúspěch již odnesl trenér národního týmu, ale diskuze se vede i o pozici Pavla Nedvěda. Bude snoubenec zpěvačky Dary Rolins u týmu pokračovat?
Červencové svátky sice nepatří k těm, které mají vliv například na provoz obchodů, ale ovlivní něco jiného. Některým seniorům přijde červencový důchod o malinko později. Jde o poslední změnu výplatního termínu v letošním roce.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se po návštěvě folklorního festivalu ve Strážnici, kde se dočkal pískotu, chystá na další významnou kulturní událost, na které se může setkat s hlasitými kritiky. Podle dostupných informací nemá chybět na pátečním slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech.