Počet nakažených celosvětově překonal 360 milionů

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 27. ledna 2022 08:08
Sdílej:

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) dnes překonal hranici 360 milionů.

Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od předloňského března USA, kde celkový počet nakažených nyní podle JHU činí 72,5 milionu. Druhá je Indie (40 milionů) a třetí Brazílie (24,3 milionu).

V Evropě se nejvíce nakažených v absolutních číslech prokázalo ve Francii (17,8 milionu). Rychlý nárůst počtu případů v roce 2022 pokračuje: deset milionů nakažených přibylo nyní popáté za sebou za tři dny.

V ČR se dosud nakazilo 2,833.961 lidí, tedy téměř 261.000 na milion obyvatel. Podle serveru ourworldindata.org je tak ČR nyní desátou nejvíce zasaženou zemí podle poměrného počtu nakažených. Z celého světa je na tom nejhůře Andorra (448.600 případů nákazy na milion obyvatel), následují Seychely (360.000) a Černá Hora (342.400).

 

Stalo se
České celebrity
Marek Eben

Eben terčem neúprosné kritiky. Bývalý český premiér si nebral servítky

Marek Eben je samozřejmě i letos jednou z tváří karlovarského filmového festivalu, přičemž se stále řeší jeho vystoupení na pátečním slavnostním zahájení. Konkrétně se do lidmi milovaného moderátora ostře opřel jeden z bývalých českých premiérů. 

Domácí
Hasiči, ilustrační fotografie.

Hasiči pokročili s likvidací požáru ve Zlíně. Budova se částečně zřítila

Hasičům se v noci na pátek podařilo lokalizovat požár jedné z budov v bývalém areálu Svitu ve Zlíně, která se z velké části zřítila. Požár je momentálně pod kontrolou, stupeň poplachu byl ze zvláštního snížen na třetí. 

České celebrity
Dagmar Havlová

Dagmar Havlová naznačila, kam v létě vyrazí na dovolenou

Dagmar Havlová se v poslední době objevuje často na stránkách médií. Svou roli sehrála kolem Knihovny Václava Havla, momentálně je pracovně na karlovarském filmovém festivalu. Přes léto se ale bývalá první dáma samozřejmě chystá i na dovolenou. 

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Meghan údajně zvažuje, že do Británie nakonec přiletí!

Cesta Meghan Markle a dětí Archieho a Lilibet do Londýna zůstává pro nadcházející dny nejistá. Podle informací z blízkého okolí rodiny stojí za zvažováním jejich neúčasti především obavy bezpečnostního týmu vévody ze Sussexu. Hlavním problémem je chybějící aktualizace ze strany britského úřadu pro řízení rizik, jehož plánované březnové zasedání bylo bez vysvětlení odloženo.