Přes 70 procent lidí si myslí, že vláda lidem dostatečně nepomáhá s následky inflace. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu, který pro televizi CNN Prima News vypracovala agentura STEM/MARK. Televize to dnes uvedla na svém webu. Průzkumu se zúčastnilo 706 lidí starších 18 let.
Podle průzkumu byli čtyři z deseti oslovených přesvědčeni, že vládě se vůbec nedaří pomáhat občanům s inflačními dopady. Další třetina respondentů se domnívá, že se jí to spíše nedaří.
Celkem se tak 73 procent účastníků průzkumu domnívá, že vláda nepomáhá s následky rekordního zdražování dostatečně. Za boj s inflací kabinet Petra Fialy (ODS) pochválilo 18 procent dotázaných. Nedostatky vládě při řešení následků inflace častěji vyčítají lidé bez maturity, uvedla televize.
Z výsledků průzkumu dále vyplývá, že 80 procent dotázaných musí kvůli inflaci šetřit. Celkem 46 procent lidí uvedlo, že výdaje určitě omezili, 34 procent je omezilo spíše a 19 procent lidí se zatím uskromňovat nemuselo. Dopady inflace nejvíce pociťují lidé bez maturity a ve věku do 29 let.
Letošní Vánoce se blíží nezadržitelným tempem, zítra bude do Štědrého dne zbývat týden. Jakub Prachař má ale svým způsobem důvod je nevyhlížet. Téměř každý rok se opakuje scénář, který člověku opravdu není příjemný.
Skupina D se prostřednictvím populárního herce Ondřeje Vetchého rozhodla reagovat na události posledních dní, kdy se začala prověřovat její pomoc Ukrajině. Vetchý uvedl, že tlak vůči skupině zesílil a dosáhl zatím nevídané intenzity. Organizace se proto rozhodla svolat tiskovou konferenci.
Tragédie se v předvánočním týdnu stala v severočeské Kadani. Policisté a záchranáři v úterý vyjížděli na sídliště, kde došlo k pádu dítěte z okna paneláku. Resuscitace byla neúspěšná, událost je předmětem policejního vyšetřování.
Český fotbal po odvolání Ivana Haška stále hledá trenéra reprezentace, ačkoliv tým již odehrál další dva zápasy a potvrdil svou účast v březnové baráži o mistrovství světa v příštím roce. Po Jindřichu Trpišovském odmítl nabídku i jeden zahraniční adept.
Českou hereckou obec zasáhla smutná zpráva i v předvánočním týdnu. Ve věku 96 let zemřel Josef Kubíček, jehož asi nejvíce proslavila role v jednom z nezapomenutelných dílů Třiceti případů majora Zemana.
Americká policie potvrdila spekulace, když z víkendové vraždy slavného hollywoodského režiséra Roba Reinera a jeho manželky obvinila jejich syna Nicka. Reinerovi bylo 78 let, jeho manželce o deset let méně.
Leoš Mareš se sice v pátek, kdy se Česko loučilo s jeho zesnulým kolegou a kamarádem Patrikem Hezuckým, vrátil do vysílání Evropy 2, ale budoucnost populární Ranní show zůstává zahalena tajemstvím. Objevují se ale první informace ze zákulisí.
Policie pokročila s případem únosu dvanáctiletého chlapce ze Zlínska, který v minulém týdnu otřásl Českem. Kriminalisté obvinili pětadvacetiletého muže z pokusu o vraždu. Budou zároveň požadovat, aby podezřelý skončil ve vazbě.
V českých domácnostech už začíná vládnout klidná atmosféra, ale mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou se naopak v jejich podcastu vyskytlo pořádné napětí. Oheň na střeše vzplál kvůli živým vysíláním na sociální síti.
Českem o víkendu otřáslo vyvrcholení případu pohřešovaného chlapce, po kterém se pátralo od čtvrtka. Hoch je sice v pořádku, ale policisté pracují s vyšetřovací verzí, že byl unesen. Už se objevily i první informace o tom, kde byl školák nalezen.
Popová královna Madonna a režisér Guy Ritchie se poprvé po 17 letech sešli, aby společně podpořili svého syna Rocca Ritchieho na jeho umělecké výstavě v Londýně. Rocco Ritchie (25) hrdě sdílel fotografii svých slavných rodičů na Instagramu v pondělí, čímž potvrdil nečekané páteční setkání na výstavě nazvané Talk Is Cheap (Řeči jsou laciné).
Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouření svými bezcitnými vtipy na sociálních sítích po oznámení smrti hollywoodského režiséra Roba Reinera. Reiner a jeho manželka Michele byli nalezeni mrtví ve svém domě v Los Angeles v neděli. Policie Los Angeles zatkla v souvislosti s jejich úmrtím jejich 32letého syna Nicka Reinera, který zůstává ve vazbě. Kauce byla stanovena na 4 miliony dolarů.