Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová odmítla slova expremiéra Roberta Fica, policejní převrat se podle ní nekoná. Chod institucí, jejichž příslušníci byli ve čtvrtek obviněni, je zabezpečen. Hlava státu to řekla po pátečním jednání bezpečnostní rady.
"Žádný policejní převrat na Slovensku neprobíhá, probíhá vyšetřování trestných činů, o jejichž rozsahu se v médiích napsalo hodně," poznamenala Čaputová podle agentury TASR. Prezidentka vnímá, že občané mohou být zmatení. Veřejnost proto ubezpečila, že všechny dotčené instituce vedou náměstci a vykonávají potřebné kroky k partnerům doma i v zahraničí.
Politici by podle hlavy státu neměli dělat předčasné závěry. Slováci se mají v blízké době dozvědět, jaký je postoj prokuratury a soudů a zda bude podán návrh na vazební stíhání. "Pokud by soudy po takovém postupu policie konstatovali například nedůvodnost trestního stíhání, potom by byl prostor na intervenci politické moci a vyvození zodpovědnosti směrem k policii," nastínila.
Čaputová odmítla tvrzení, že o zákroku policie dopředu věděla. "Jakékoliv informování jakéhokoliv politika o připravovaných krocích policie by bylo nezákonné," vysvětlila. Proti falešným obviněním se hodlá bránit.
Národní kriminální agentura (NAKA) v rámci akce Rozuzlení obvinila pět osob, informovala ve čtvrtek agentura TASR. Křestní jména a první písmena příjmení naznačují, že jsou mezi nimi současný ředitel Slovenské informační služby Michal Aláč a bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský.
Obvinění se týká zločinecké skupiny, která měla ztěžovat anebo mařit vyšetřování korupčních a jiných trestných činů, navozovat dojem o manipulaci výpovědi svědků vyšetřovateli či diskreditovat orgány činné v trestním řízení. Další dva policisté byli zadrženi jako podezřelí, uvedl policejní prezident Štefan Hamran na čtvrteční tiskové konferenci.
Předchozí informace o ranním zásahu hovořily o tom, že byly zadrženy dvě osoby, přičemž mělo jít o členy bývalého týmu Oblúk z policejní inspekce. Policie zasahovala v domech Aláče a Pčolinského, kteří údajně nebyli doma, a v budovách SIS a Národního bezpečnostního úřadu.
Slovensko se aktuálně nachází v průběhu kampaně před předčasnými parlamentními volbami, které jsou vyhlášeny na 30. září. Kampaň oficiálně běží od 9. června.
Herecký svět truchlí nad odchodem Terence Stampa, britské hollywoodské legendy, který zemřel ve věku 87 let. Oscarem nominovaný herec se proslavil především jako padouch generál Zod v původním filmu Superman a jeho pokračování.
Během svého hostování v pořadu Late Night with Seth Meyers herečka Sharon Stone (67) vtipně promluvila o své nové životní etapě, kterou nazývá „návrat do dámského spodního prádla“. Vysvětlila, že během výchovy svých tří synů musela přehodnotit své oděvní návyky.
Hollywoodský herec Liam Neeson a bývalá hvězda seriálu Pobřežní hlídka Pamela Anderson se stali jedním z nejdiskutovanějších párů filmové scény. Fanoušci spekulují o jejich vztahu poté, co se společně objevili v pokračování komedie Bláznivá střela, kde ztvárnili milenecký pár.
Podle odborníka na PR se na vévodkyni ze Sussexu Meghan Markle valí nová vlna kritiky kvůli tomu, že údajně kopíruje svoji švagrovou, princeznu Kate. Tyto spekulace vyvolala nová dohoda manželského páru se společností Netflix, v jejímž rámci má vzniknout vánoční speciál, který bude vysílaný ve stejném období, jako vánoční pořad princezny z Walesu.
Oblíbený herec Pierce Brosnan má i v 72 letech stále skvělé vlasy a tvrdí, že za to vděčí irským genům a pivu Guinness. Na premiéře svého nového filmu, The Thursday Murder Club, se herec, který se narodil v irském hrabství Louth, svěřil s tímto vtipným postřehem pro server Page Six.
Třicetiletá bývalá ruská královna krásy Kseniya Alexandrova zemřela v nemocnici na následky vážných poranění mozku. Zranění utrpěla při autonehodě na začátku července. Vůz, ve kterém cestovala na sedadle spolujezdce se svým manželem, se střetl s losem, který jim skočil do cesty.
Fanoušci zpěvačky Seleny Gomezové, která se proslavila hitem „Come and get it“, by si měli pospíšit. Její značka Rare Beauty přišla se svou první vůní, a už nyní se její limitované sady rychle vyprodávají.
Bývalá partnerka prince Andrewa, herečka a fotografka Koo Stark, se plánuje stát wellness guru a konkurovat tak Gwyneth Paltrow. Požádala o registraci své značky u Úřadu pro duševní vlastnictví ve Spojeném království, pod kterou chce prodávat různé produkty a služby od krystaloterapie přes tarotové karty až po kosmetiku.
Modelka a podnikatelka Hailey Bieber se na sociálních sítích svěřila s tím, že ji v posledních týdnech trápí zdravotní komplikace, které připisuje nadměrnému stresu. Dle jejích slov se u ní opět projevilo chronické kožní onemocnění – periorální dermatitida – a to v souvislosti s napjatou situací okolo finančních potíží jejího manžela Justina Biebera.
Pět měsíců před oznámením svého zasnoubení s Georginou Rodriguez vyvolal fotbalista Cristiano Ronaldo rozruch komentářem o svatbě. Legendární hráč, kterému je 40 let, a jeho partnerka, o devět let mladší modelka, jsou zasnoubeni po téměř deseti letech vztahu a po narození dvou dětí.
Příští týden budou tropické teploty spíše výjimkou. Podle ČHMÚ.cz se budou denní maxima většinou pohybovat pod hranicí třiceti stupňů.
Jacklyn Gise Bezos, matka Jeffa Bezose, zemřela ve věku 78 let ve svém domě v Miami po dlouhém boji s demencí s Lewyho tělísky. O její smrti informoval sám zakladatel Amazonu na Instagramu, kde uvedl, že jeho matka zemřela v kruhu rodiny – dětí, vnoučat a otce. „Vím, že naši lásku v těch posledních chvílích cítila. Měli jsme velké štěstí, že jsme mohli být v jejím životě. Navždy ji budu mít v bezpečí ve svém srdci,“ napsal Bezos.