Policie dopadla podezřelého z vraždy ženy v Jevíčku

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto, foto: Adam Mráček / INCORP images
Marek Novotný 5. června 2024 16:49
Sdílej:

Policie ve středu odpoledne dopadla v Brně muže, který je podezřelý z úterní vraždy ženy v Jevíčku na Svitavsku v Pardubickém kraji. Do pátrání po hledané osobě se od včerejšího večera zapojily desítky policistů.

"Děkujeme veřejnosti za pomoc, hledaného jsme nyní v Brně zadrželi. Více informací uvolníme, jakmile to okolnosti dovolí," informovala policie ve středu po 16. hodině.

Policisté se případem začali zabývat v úterý večer. Podle informací serveru TN.cz byla žena zavražděna přímo na náměstí v Jevíčku, kde zasahovalo několik záchranářských vozů a přistával vrtulník.

Policie pátrala po čtyřiatřicetiletém Petrovi G. z Blanenska, který je 175 až 180 centimetrů vysoký a má krátce střižené vlasy, plnovous a poraněnou ruku. Na občany přitom apelovala, aby se ho nesnažili zadržet a volali linku 158.

Do pátrání po pachateli se zapojily desítky strážců zákona za pomoci vrtulníku. Akce se ve středu rozšířila i na jižní Moravu, přičemž policisté ji zacílili do okolí brněnské přehrady.

Témata:
Stalo se
Počasí
Ledovka, ilustrační fotografie.

Česko pokryje nebezpečná ledovka, varovali meteorologové z ČHMÚ

Meteorologové v neděli upozornili na další hrozby zimního počasí v Česku. Dnes představují nebezpečí především sněhové jazyky či závěje. Po nadcházející mrazivé noci hrozí v pondělí ledovka, jejíž tloušťka může dosáhnout až 5 milimetrů. Budou tak hrozit nejrůznější problémy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

České celebrity
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Vémolova kauza nabírá na obrátkách. Policie obvinila další lidi

Karlos Vémola jistě doufá, že se jeho slova o nevině ukážou jako pravdivá, ale kauza, ve které čelí obvinění mezitím bobtná. Policie se totiž rozhodla v případu obvinit další dvě osoby. Známý zápasník je v současnosti nadále ve vazbě. 

Domácí
Záchranáři vyprostili zraněného muže z jeskyně. (11.1.2026)

Bezprecedentní záchranná akce. Zraněného muže se povedlo dostat z jeskyně

Šťastný konec má záchranná akce, která od sobotního odpoledne probíhala v Moravském krasu, kde se muž během dobrodružné výpravy zranil v těžce přístupné jeskyni. V neděli ráno se zraněného podařilo dostat na světlo. Podle hasičů šlo o mimořádně náročný zásah, který nemá v Česku obdoby. 

České celebrity
Martin Dejdar

Vždycky s ním byla sranda. Martin Dejdar dal sbohem Pavlu Nečasovi

V den, kdy se v Brně konalo poslední rozloučení s Pavlem Nečasem, prolomil další z jeho hereckých kolegů mlčení ke smutné události. Ozval se zarmoucený Martin Dejdar. Nečas náhle zemřel na Silvestra, bylo mu 59 let.