Policie dospěla k závěru v případu sebevraždy u ministerstva zdravotnictví

Nepříznivý výsledek zdravotní prohlídky kvůli nové práci byl zřejmě důvodem loňské sebevraždy muže před ministerstvem zdravotnictví. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy na základě závěrečné zprávy policejního vyšetřovatele. Před ministerstvem se loni v březnu zastřelil padesátiletý muž.

Ministerstvo zdravotnictví.

Podle policie se muž den před sebevraždou snažil neúspěšně získat u lékařky posudek umožňující práci na nočních směnách na novém pracovišti.

Mrtvý muž se střelným poraněním byl nalezen před budovou ministerstva v Praze 11. března večer. Následně policisté zjistili, že muž spáchal sebevraždu. Na sociálních sítích se poté objevily spekulace, že se muž zastřelil, protože jeho manželce odmítli dát lékaři na nemoc covid-19 lék ivermektin. Policisté to však tehdy popřeli, zemřelý podle nich ani nebyl ženatý. "Nebyla prokázána žádná souvislost s pandemií covid-19 v ČR," potvrdil i nyní podle serveru policejní vyšetřovatel.

Jediným možným motivem pro sebevraždu byl podle vyšetřovatele asi právě nepříznivý výsledek lékařské prohlídky kvůli práci. "Jako motiv se jeví být domnělá tíživá životní situace v souvislostí s nemožností vykonávat noční směny v jeho zaměstnání – na novém pracovišti, kam byl přemístěn," píše se podle Seznam Zpráv v závěrečné zprávě policie. Muž pracoval v bezpečnostní agentuře. Krátce před smrtí byl přeložen na pracoviště, kde potřeboval zdravotní posudek, aby mohl pracovat na noční směně. Jenže lékařka ho muži vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nevystavila.

Podobný případ se stal letos 31. října, kdy se po poledni zastřelil čtyřiasedmdesátiletý muž před úřadem vlády v Praze. V tomto případě možný motiv sebevraždy policisté zatím nezveřejnili.

Lidem se sebevražednými myšlenkami nebo těm, kteří se kvůli možné sebevraždě obávají třeba o své blízké, může pomoci předejít neštěstí například web www.sebevrazdy.cz. Lidé také mohou zavolat na linku první psychické pomoci 116 123.

Hledání primátora Prahy pokračuje. Spolu chce jednat o menšinové radě

06.12.2022 12:02 Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty o koalici v Praze a v jednáních…

Policie uzavřela D3 ve směru do Prahy, uvízly tam kamiony

06.12.2022 11:44 Aktualizováno Policie dnes dopoledne zhruba na hodinu uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy. Kvůli…

Letiště Praha odbavilo do víkendu 10 milionů cestujících, meziročně…

06.12.2022 11:36 Pražské letiště Václava Havla překročilo o víkendu hranici deseti milionů přepravených cestujících…

Sníh komplikuje dopravu, nejvíce na jihu Čech. Tisíce míst byly bez…

06.12.2022 11:20 Aktualizováno Mokrý sníh dnes od rána komplikuje dopravu na silnicích a železnici, přerušeny byly i dodávky…

Na Frýdlantsku jsou tabule upozorňující na omezení vstupu do lesů

06.12.2022 11:11 Frýdlantší strážníci dnes začali instalovat tabule, které upozorňují na omezení vstupu do lesů na…

Ministerstvo vnitra hájí registraci prezidentské kandidátky Rohanové

06.12.2022 09:14 Ministerstvo vnitra podle vlastního výkladu právní úpravy nemělo jinou možnost, než kandidátku na…

Ministr Kupka povolil stavbu posledního úseku D1 u Přerova

05.12.2022 21:59 Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) potvrdil v reakci na šest rozkladů stavební povolení pro…

Státní příspěvek pro klokánky by se mohl od ledna zvýšit o deset procent

05.12.2022 13:39 Státní příspěvek pro klokánky a podobná zařízení pro okamžitou pomoc dětem (ZDVOP) by se mohl od…

České korunovační klenoty budou vystaveny v lednu ve svatovítské katedrále

05.12.2022 12:49 Aktualizováno České korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna. Lidé si je budou moct netradičně…

Letadlo easyJet do Bristolu nouzově přistálo v Praze kvůli možnému…

05.12.2022 06:37 Aktualizováno Letadlo společnosti easyJet směřující z Polska do Británie bylo v noci na dnešek odkloněno na…

Související:

Nejnovější