Policie od zahájení kontrol na slovenské hranici prověřila 23.521 lidí, zadržela 364 migrantů a vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí policejního prezidia Irena Pilařová. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.
Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů se Slovenskem i zelenou státní hranici minimálně deset dnů. Na hranicích jsou stovky policistů.
O dočasném zavedení kontrol rozhodla vláda v pondělí. V první fázi potrvá do 8. října. V návaznosti na Česko ve čtvrtek zahájilo kontroly na hranicích se Slovenskem také Rakousko. Celostátní údaje o výsledcích kontrol policie zveřejňuje každé dopoledne, vždy k 07:00.
V úterý česká policie uvedla, že od začátku letošního roku zajistili policisté na území republiky téměř 12.000 migrantů. To výrazně překračuje čísla z roku 2015, kdy v Evropě vrcholila migrační krize. Současně zadržela 125 převaděčů, zatímco v minulých letech šlo řádově o jednotky či nižší desítky případů ročně.
Ještě vyšší teploty než o Velikonocích slibuje předpověď ve dnech, které budou bezprostředně následovat po svátcích. Odpolední maxima vyšplhají až na 23 stupňů. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Lucie Bílá se ještě před kulatými 60. narozeninami, které oslaví příští týden, dočkala zajímavého ocenění. Asi většina z nás by čekala, že bude souviset s jejími pěveckými schopnostmi. Tentokrát tomu tak ale není.
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) obnovili společná jednání české a slovenské vlády. Kabinety se dnes sešly v Česku. Jednalo se o mnoha věcech, podepisovaly se dokumenty. Příští jednání proběhne na Slovensku.
Velikonoce se blíží každým dnem, přípravy vrcholí. Hodí se proto vědět, jak budou v dalších dnech fungovat obchody. Dobrou zprávou je, že nenakoupíte jen jednou během čtyř svátečních dnů.
Už pět osob podezřelých v případu požáru haly v Pardubicích se podařilo zajistit policistům. U nejnověji zadrženého člověka se čeká na výsledek vazebního řízení, další čtyři lidé se momentálně nacházejí ve vazbě.
StarDance sice na televizní obrazovky dorazí až na podzim, ale už na konci března se diváci dozvídají první jména soutěžících. Po Martě Jandové následuje první muž. Pro mnoho lidí bude nejspíš velkou neznámou.
Čeští herci, kteří byli právě na jevišti, možná nevěřili svým očím, ale opravdu je sledovala jedna z největších hollywoodských hvězd. Byl to Leonardo DiCaprio, který momentálně v Česku natáčí nový film.
Česká tenisová rodina se podle dostupných informací opět rozrostla. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová je nově trojnásobnou maminkou. Prvorozený syn se v jeden okamžik dočkal dvou sourozenců.
Američtí politici formálně požádali Sarah Fergusonovou, exmanželku bývalého prince Andrewa, aby svědčili před komisí, která vyšetřuje případ finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Učinili tak prostřednictvím dopisu, Fergusonová dostala čas na odpověď.
Daniel Krejčík se v posledních dnech opět dostal do hledáčku médií. Řeší se totiž osud jeho vztahu s manželem Jiřím. Známý herec se po spekulacích rozhodl prolomit mlčení. Fanouškům toho ale zase až tolik neprozradil.
Bude teplo, často slunečno. Taková je nejnovější předpověď na Velikonoce, která nepochybně potěší spoustu lidí. Především v Čechách mohou nedělní maxima výjimečně vyšplhat až na 20 stupňů.
Extraligová sezóna vrcholí. I tentokrát během ní nastoupil legendární Jaromír Jágr, i když odehrál jen několik utkání. Nedávno pak hvězdný útočník naznačil konec kariéry, čímž nepotěšil některé fanoušky. Nyní jim ale dal jistou naději.