Policie obvinila muže z dvojnásobné vraždy ve Svitávce na Blanensku

Policie obvinila muže podezřelého z násilného trestného činu ve Svitávce na Blanensku z dvojnásobné vraždy. Hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Pavel Šváb. Muž se podle něj k činu motivovanému osobními vztahy doznal.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Dva mrtvé našli policisté ve Svitávce ve středu ráno. Následně požádali o pomoc veřejnost při pátrání po pravděpodobném pachateli. Podezřelého sedmačtyřicetiletého muže se podařilo dopadnout v podvečer díky všímavému svědkovi.

"Policisté od středečního rána prověřují okolnosti zvlášť závažného trestného činu, ke kterému došlo ve Svitávce na Blanensku. Na místě zůstaly dvě osoby bez známek života. Do Svitávky okamžitě po nahlášení spěchali policisté včetně speciální pořádkové jednotky či zásahové jednotky," popsal mluvčí

Kromě kriminalistů na místě pracoval i krizový intervent, který komunikoval s rodinnými příslušníky obětí. "Na základě zjištěných indicií se nám podařilo získat totožnost podezřelého. Na pro něj obvyklých místech se ale nezdržoval a policisté začali pátrat i za použití vrtulníku letecké služby také v dalších lokalitách a prostřednictvím vyhlášeného celostátního pátrání se do akce zapojili i policisté po celé republice," popsal Šváb.

Ve středu kolem 14:00 policisté v lese vypátrali opuštěné vozidlo. Zadržení pachatele podle mluvčího urychlili svědci, kteří policisty nasměrovali do lokality, kde se muž ukrýval. "Zadržen byl pod hrozbou namířené střelné zbraně, při bezpečnostní prohlídce se zjistilo, že měl u sebe nůž. V současné době probíhají procesní úkony," uvedl mluvčí.

Podle informací serveru iDNES.cz byla dvojice zastřelena, policie to ale nepotvrdila. Server uvedl, že svědkyně, která si nepřála uvést své jméno, sdělila, že se střílelo ve čtvrt na osm ráno poblíž stavebnin v ulici Černovice. "Bývalý přítel neunesl rozchod, a když žena nastupovala za barákem do auta, aby odjela do práce, zastřelil ji i jejího plnoletého syna," řekla serveru žena. Střelce ani jeho oběti osobně neznala.

Na místě byla i záchranná služba. "Ráno jsme do Svitávky vyjížděli. Naší pacientkou v místě byla mladá žena, ošetřili jsme ji pro akutní stresovou reakci. Po této kontrole a ošetření a ponaučení, co dělat v případě zhoršení stavu, jsme ji ponechali na místě," řekla ČTK ve středu mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Témata: Policie ČR | vražda

Policie obvinila muže v souvislosti s úmrtím dítěte v Mostě

28.05.2023 19:13 Policie viní jednatřicetiletého muže z pokusu o vraždu a usmrcení z nedbalosti v souvislosti se…

Policie: V Mostě zemřelo předškolní dítě, zřejmě je obětí incidentu mezi…

28.05.2023 10:33 Kriminalisté se od sobotního večera zabývají úmrtím dítěte v Mostě. Policie v neděli upřesnila, že…

Policie prověřuje podezřelé úmrtí dítěte v Mostě

27.05.2023 21:01 Policisté z Ústeckého kraje se od sobotního večera zabývají úmrtím dítěte v severočeském Mostě. O…

Loňský požár v Českém Švýcarsku objasnila policie, muži hrozí 15 let

26.05.2023 13:07 Policie tvrdí, že objasnila případ nejrozsáhlejšího požáru v historii České republiky, který loni…

Policie navrhla obžalovat muže, který ničil ukrajinská auta

22.05.2023 21:21 Policie navrhla obžalovat muže, který loni vrtákem poškodil pneumatiky dvou desítek ukrajinských…

Policie vyšetřuje vraždu na Břeclavsku, podezřelým je senior

22.05.2023 10:40 Jihomoravští policisté v pondělí uvedli, že podezřelým v případu nedělní vraždy mezi rodinnými…

Pražská policie vyšetřuje podezřelé úmrtí na prvního máje

02.05.2023 15:05 Pražská policie vyšetřuje jeden prvomájový případ. Jde o nález mrtvé ženy v Krči. V souvislosti s…

Policie hledala dvanáctiletou dívku, je v pořádku

30.04.2023 18:18 Aktualizováno Policisté ze Zlínského kraje vpodvečer oznámili, že našli dvanáctiletou dívku ze Zádveřic, kterou…

Související:

Nejnovější