Policie obvinila muže z útoku na dvě Ukrajinky v Plasích

Plzeňská policie dnes ráno obvinila osmačtyřicetiletého muže v souvislosti s nedělním útokem na dvě cizinky v Plasích na severním Plzeňsku. Muže jsou podezříváni z ublížení na zdraví a výtržnictví. Policie plánuje požádat o jeho vazební stíhání. Informaci zveřejnila na sociální síti X.

Policie ČR, ilustrační foto

V neděli došlo v Plasích k útoku, při kterém tři osoby napadly dvě cizinky, jedna z nich byla následně převezena do nemocnice. I když policejní zpráva nespecifikuje národnost obětí, server Novinky.cz uvedl, že napadené ženy byly Ukrajinky. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková tento útok odsoudila.

Policejní mluvčí Pavla Burešová uvedla, že dnešního dne bylo zahájeno trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže, který je obviněn z ublížení na zdraví a výtržnictví. Současně plánuje policie podat návrh na vzetí tohoto obviněného do vazby.

Obě ženy po začátku ruské invaze uprchly právě do České republiky. "Šly jsme s dětmi na kolotoče. Pak jsme si sedly s Lily na obrubník a povídaly si. Zastavila u nás starší Škoda Octavia s přívěsným vozíkem a pán za volantem se ptal, jestli jsme z Ukrajiny. Pak poodjel pár metrů, nechal nastartované auto a vrátil se k nám," citovaly jednu z žen Novinky.cz.

Následně druhou ženu další dva muži udeřili do zad ve chvíli, kdy se snažila zavolat policii a zachránit svou kamarádku. "Útoku si všimly dvě mladé dívky a jeden chlapec, přišly na hřiště a zavolaly policii a záchranku," líčila Tetiana.

Témata: krimi | Plzeňský kraj

Policii předala ukrajinská strana pět lidí, jsou podezřelí z podvodu

27.09.2023 10:52 České orgány činné v trestním řízení si v pondělí od ukrajinských úřadů převzali pětici osob k…

Muž, který v Brně pobodal školačku, bude stíhán vazebně

23.09.2023 16:17 Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o…

Policie odložila případ výhrůžného dopisu pro Babiše během prezidentské…

31.08.2023 16:16 Policie odložila vyšetřování výhrůžného dopisu, který obdržel šéf hnutí ANO Andrej Babiš před…

Policie zadržela muže, který v noci na pátek střílel v Praze

27.08.2023 18:52 Policie zadržela čtyřiatřicetiletého muže, který v noci na pátek po potyčce několikrát vystřelil…

Související:

Nejnovější