Policie obvinila muže ze znásilnění pěti dětí

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie., foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 28. dubna 2022 17:26 | akt. 28. dubna 2022 17:55
Sdílej:

Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí. Jde o čtyři dívky a jednoho chlapce. Děti se účastnily akcí, které obviněný pořádal. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Podle zjištění ČTK jde o dvaatřicetiletého předsedu libereckého spolku Děti ráje železnice, který pořádal letní tábory a kroužky. Muži hrozí 12 let vězení, stíhán je vazebně.

Kromě znásilnění je muž obviněn i z přečinu zneužití dítěte k výrobě pornografie a z přečinu výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií. "Dětskou pornografii si obviněný z části stahoval z internetu a z části k jejímu pořízení zneužíval děti, které mu byly svěřené do dozoru," uvedla Baláková.

Vyšetřování případu podle ní zatím neskončilo. "Bohužel v tuto chvíli nemůžeme vyloučit to, že jeho trestní stíhání rozšíříme o další obdobné skutky, a že bude na konci našeho vyšetřování počet jeho obětí ještě vyšší. Mezi ně zatím patří děti mladší deseti roků," dodala Baláková. Podle informací CNN Prima NEWS měly být nejmladší oběti teprve čtyři roky.

Na policisty se letos 30. března podle Balákové obrátila matka dívenky, která se v předchozím měsíci zúčastnila jarního tábora na Liberecku. "Po návratu z něj vyšlo najevo, že muž, který tábor vedl, dívku sexuálně zneužil. Případ si pro jeho závažnost okamžitě převzali krajští kriminalisté, kteří podezřelého 1. dubna zadrželi a ještě téhož dne ho vyšetřovatel obvinil ze zločinu znásilnění," uvedla Baláková. Vyšetřování případu podle mluvčí odhalilo, že stejně ublížil ještě dalším čtyřem dětem, které jím organizované akce také absolvovaly.

Muž byl podle zjištění některých médií v minulosti dvakrát za znásilnění dítěte odsouzen. Jako sedmnáctiletý v roce 2007 byl potrestán podmínkou, kterou ale za necelý rok porušil a znásilnil třináctiletou školačku. Soud ho tehdy poslal do vězení na šest let. CNN Prima NEWS uvedla, že znalci mu tehdy diagnostikovali heterosexuální pedofilii a soudkyně mu vedle trestu vězení uložila i ochrannou sexuologickou léčbu. S dětmi ale tehdy jako sotva plnoletý nepracoval a zákaz podobné činnosti nedostal, dodala televize. Obviněný muž spolek založil v roce 2020.

Český rozhlas zjistil, že už loni v srpnu policii upozornila na jeho podezřelé chování žena, která v Libereckém kraji pomáhá dětem a pěstounům. Napsala policii, že muž, který pořádá dětské tábory a soukromé hlídání dětí, byl v minulosti už dvakrát odsouzen za znásilnění dětí. Navíc upozorňovala, že má v bytě kamery a neustále si natáčí děti, které jemu a jeho manželce svěřují rodiče na hlídání. Policie ale tehdy případ odložila. "My jsme oznámení prověřili, nicméně nás výsledky této prověrky neopravňovaly k tomu, abychom muže, na kterého oznámení poukazovalo, z něčeho obvinili,“ řekla Českému rozhlasu Baláková.

Témata:
Stalo se
Domácí
Metro

Metro na béčku nejezdilo kvůli technické závadě na vedení

Metro v úterý brzy ráno nejezdilo v části linky B. Příčinou omezení provozu byla technická závada na trakčním vedení. Pražané museli do tramvají či autobusů. Od půl sedmé je provoz obnoven. 

Domácí
Dominik Duka

Kardinál Dominik Duka odešel ve věku 82 let, pohřeb bude v katedrále sv. Víta

Emeritní pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka zemřel v úterý nad ránem ve věku 82 let. Úmrtí potvrdilo pražské arcibiskupství, které uvedlo, že duchovní zemřel 4. listopadu ve tři hodiny ráno. „Byl povolán na věčnost,“ stojí v oznámení.

Světové celebrity
Britney Spears

Britney Spears nadobro zmizela fanouškům z očí

Zpěvačka Britney Spearsová zneaktivnila svůj účet na Instagramu. K tomuto kroku došlo 2. listopadu, uprostřed řady znepokojivých příspěvků a veřejného sporu, který vyvolala kniha jejího bývalého manžela Kevina Federlinea. Po zrušení účtu nebylo možné profil zpěvačky, které je 43 let, zobrazit, objevila se pouze zpráva o možném odstranění.

Světové celebrity
Paul McCartney

Paul McCartney poprvé promluvil o největší konspirační teorii o The Beatles

Hudební legenda Sir Paul McCartney se poprvé obsáhle vyjádřil ke zlověstné konspirační teorii, která kolovala po celá léta po roce 1966. Podle těchto vytrvalých fám měl člen The Beatles zemřít při autonehodě a kapela ho nahradila dvojníkem. Věřící v tuto teorii šli tak daleko, že například obal alba Abbey Road z roku 1969 interpretovali jako pohřební průvod.