Policie obvinila pachatele atentátu na Fica. Hrozí mu doživotí

Policie SR
Policie SR, foto: Adam Mráček / INCORP images
Marek Novotný 16. května 2024 11:19
Sdílej:

Slovenská policie obvinila atentátníka Juraje Cintulu z úkladné vraždy z pomsty na chráněné osobě ve stadiu pokusu. Podle Denníku N mu hrozí 25 let až doživotí.

Atentátník je v současnosti je držen v cele Národní kriminální agentury v Nitře a podle televize Markíza uvedl, že je na svůj čin hrdý.

Podle televize Cintula už koncem dubna protestoval proti Ficově vládě na jejím výjezdním zasedání v Dolné Krupé nedaleko Trnavy. Útočník byl navíc v minulosti ve spojení s proruskou skupinou Slovenští branci.

Informoval o tom podle Denniku N maďarský investigativní novinář Szabolcs Panyi. Slovenští branci na Facebooku v roce 2016 sdíleli fotografii, kde se nacházel i atentátník.

Podle serveru topky.sk policie několik hodin prohledávala byt atentátníka. Z bytu následně odvezli jeho manželku k výpovědi.

K útoku došlo v Handlové, kde střelec vypálil na premiéra celkem pět výstřelů. Zasáhl ho do břicha, do bederní kosti a do ramene. Následně premiéra převezl záchranářský vrtulník do Rooseveltovy nemocnice v Banské Bystrici.

Z vrtulníku byl na nosítkách převezen na urgentní příjem, kde podstoupil několikahodinovou operaci a bojoval o život. Jeho stav byl vážný.

Atentát měl spáchat jednasedmdesátiletý spisovatel a básník Juraj Cintula z města Levice na jižním Slovensku, uvedla televize Markíza. Útočník vlastnil zbraň legálně a dříve pracoval pro soukromou bezpečnostní službu.

Stalo se
Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

Chystá se velké stěhování. Kate s Williamem a dětmi změní adresu

Princezna Kate a princ William se po třech letech v Adelaide Cottage stěhují do nového domova v blízkosti Windsoru. Oznámení přišlo v sobotu, kdy zdroj z Kensingtonského paláce potvrdil, že se rodina s dětmi, princem Georgem, princeznou Charlotte a princem Louisem, přestěhuje ještě letos.

Světové celebrity
Beyoncé

Beyoncé a Jay-Z opouští Los Angeles. Stěhují se do Evropy

Podle serveru Mirror se Beyoncé a Jay-Z rozhodli usadit ve Spojeném království. Slavný manželský pár si údajně koupil pozemek o rozloze 58 akrů v malebné oblasti Cotswolds v hrabství Oxfordshire. Spekulace o stěhování do Británie se objevily již v červnu, kdy byli manželé spatřeni na inspekci pozemku. Nyní se zdá, že je dohoda oficiálně uzavřena, ačkoli k tomu nebylo vydáno žádné prohlášení.

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Meghan na Netflixu nekončí? Objevily se zcela nové informace

Vzhledem k prodloužení dohody s Netflixem má Meghan Markleová plné ruce práce, ale osud její show „With Love, Meghan“ je stále nejistý. Nedávno vyšla upoutávka na druhou řadu této lifestylové show a brzy se objevila zpráva, že Meghan a princ Harry uzavřeli novou smlouvu s Netflixem na další filmové a televizní projekty. V srpnu oznámili, že prostřednictvím své společnosti Archewell Productions prodlužují partnerství s touto streamovací službou.

Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Justin Bieber podrazil přítele? Slavný zpěvák promluvil

Hudebník Lewis Capaldi se vrací na scénu, ale nadále ho pronásleduje jedna nepříjemná historka. V rozhovoru pro Capital FM prozradil, že ho nechal "na holičkách" samotný Justin Bieber. Před nějakou dobou se potkali na večírku v Los Angeles a podle Capaldiho se z nich měli stát nejlepší kamarádi.