Policie prověřuje smrt mužů na Kladensku jako vraždu a sebevraždu

Kriminalisté prověřují úmrtí dvou mužů, kteří byli ve čtvrtek nalezeni zastřelení v bytě v budově Euroinstitutu v Neprobylicích na Kladensku, jako vraždu a následnou sebevraždu. Mužům bylo 59 a 75 let, střelcem by měl být starší z nich, sdělila dnes ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Podle informací Deníku.cz jedním z mrtvých je lékař a zřizovatel Euroinstitutu Leoš Středa. Policejní mluvčí ani ředitelka školy Jarmila Hejtmánková tuto informaci ČTK nepotvrdily.

Oznámení přijali policisté prostřednictvím linky 158 od rodinného příslušníka. V bytě byla nalezena krátká střelná zbraň. Policisté ji zajistili pro balistické zkoumání a byla nařízena i soudní pitva obou mužů. "Danou událost prověřují kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje jako vraždu a následnou sebevraždu, kdy střelcem měl být starší z mužů. I nadále kriminalisté zjišťují okolnosti, za kterých k činu došlo, a jeho důvody," dodala mluvčí. O totožnosti mrtvých odmítla informovat.

Euroinstitut v Neprobylicích je speciální školou zaměřenou na praktické vzdělávání klientů pobytových sociálních zařízení. Podle webu obce se v této škole mohou žáci s různým stupněm mentálního postižení vyučit v oboru úklid a výpomoc nebo absolvovat jednoletou či dvouletou praktickou školu s obory zaměřenými na košíkářství, péči o zeleň a jednoduché manuální práce.

Leoš Středa byl lékařem a vysokoškolským pedagogem, učil například na lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Podle jeho webových stránek založil v 90. letech Institut lékařské regenerace a kosmetiky, poté se zapojil do neziskových organizací v Asii a Africe. Později našel smysl své práce ve školách určených mentálně postiženým žákům, ve kterých působil jak speciální pedagog.

Témata: krimi | Policie ČR

Policie odložila případ výhrůžného dopisu pro Babiše během prezidentské…

31.08.2023 16:16 Policie odložila vyšetřování výhrůžného dopisu, který obdržel šéf hnutí ANO Andrej Babiš před…

Policie zadržela muže, který v noci na pátek střílel v Praze

27.08.2023 18:52 Policie zadržela čtyřiatřicetiletého muže, který v noci na pátek po potyčce několikrát vystřelil…

Policie obvinila muže z útoku na dvě Ukrajinky v Plasích

24.08.2023 10:43 Plzeňská policie dnes ráno obvinila osmačtyřicetiletého muže v souvislosti s nedělním útokem na dvě…

Související:

Nejnovější