Policie prověřuje násilné úmrtí tří lidí v rodinném domě na Rychnovsku. Mrtvá těla se našla dnes odpoledne. Policie ohledává místo činu a zajišťuje stopy. "Nebezpečí nikomu dalšímu nehrozí," uvedla policie na twitteru.
Událost se stala v obci Javornice, která leží asi šest kilometrů východně od Rychnova nad Kněžnou a má asi 1000 obyvatel. Místo činu potvrdil ČTK místostarosta Javornice Aleš Čapka.
"V rodinném domě byla nalezena tři mrtvá těla. Víc k tomu dnes uvádět nebudeme," řekla ČTK policejní mluvčí Iva Kormošová. Televize Nova na serveru uvedla, že muž zabil ženu a dítě a pak spáchal sebevraždu. Tuto informaci policie ČTK nepotvrdila.
"Je to v horní části obce Javornice na Rychnovsku směr Slatina nad Zdobnicí. Je to v místní čtvrti Betlém, je to tu zapáskované, je tady policie. Co přesně se stalo, nevím," řekl dnes večer ČTK Čapka.
V rodinném domě na Rychnovsku (Královéhradecký kraj) byla dnes odpoledne nalezena tři mrtvá těla. V současné chvíli prověřujeme jejich násilné úmrtí, probíhá ohledání místa činu a zajišťování stop. Nebezpečí nikomu dalšímu nehrozí. #policiehkk
— Policie ČR (@PolicieCZ) June 13, 2022
Zatím poslední případ násilí v rodině se v Královéhradeckém kraji stal na konci května na Jičínsku, kde pětapadesátiletý muž v rodinném domě podle policie zaútočil na svou osmačtyřicetiletou manželku a dvaadvacetiletého syna. Policie muže následně obvinila z dvojnásobného pokusu o vraždu a z přečinu nebezpečného vyhrožování. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podezřelému muži 15 až 20 let vězení nebo trest výjimečný.
Loni policie v Královéhradeckém kraji vyšetřovala jednu vraždu a dva pokusy o vraždu. Z toho dva případy se staly ve věznicích. Všechny skutky se policii podařilo objasnit. Jedinou dokonanou vraždu podle policie spáchal loni v květnu ve vazební věznici v Hradci Králové čtyřiatřicetiletý vězeň, který v jedné z cel zabil dvaačtyřicetiletého spoluvězně.
Vícenásobnou vraždu policie v Česku vyšetřuje od konce letošního dubna, kdy devětadvacetiletý muž v Kostelci na Hané na Prostějovsku zabil tři lidi - svého bratra, sestru a otce. Obviněný podle policie členy své rodiny zavraždil zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Muž se k činu doznal.
Sharon Osbourne, manželka rockové legendy Ozzyho Osbourna, prozradila, že v předvečer rozlučkového koncertu Black Sabbath zrušila účast jedné kapely kvůli jejím přehnaným finančním požadavkům.
Tragédie se v pondělí odpoledne stala ve středočeském Nymburce. Chlapec, kterému nebylo ani pět let, vypadl z okna a v kritickém stavu byl převezen do nemocnice. Vážným zraněním tam podlehl. Případ vyšetřuje policie.
Dobré zprávy přišly v pondělí od středočeských policistů, kteří oznámili, že se jim sám přihlásil pohřešovaný synovec Petra Rychlého. Oblíbený herec to nemohl nechat bez reakce. Z jeho slov vyplývá, že je přesvědčený o tom, že pomoc veřejnosti byla zcela zásadní.
Počasí v Česku si dnes a zítra žádá varování před vydatným deštěm a povodňovými jevy. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal nové znění výstrahy, které upřesňuje její časovou a územní platnost. Nadále platí, že nejvíce srážek má spadnout v Jeseníkách a Beskydech.
Naposledy se lidé v pondělí ráno rozloučili s kadeřníkem slavných Jakubem Zábranským, který v červnu náhle zemřel ve věku 28 let. Na smutečním obřadu se zcela pochopitelně objevila řada známých osobností.
V úterý ráno se z preventivních důvodů sešla ústřední povodňová komise. Na Moravě a ve Slezsku totiž dnes a zítra hrozí vydatné srážky. Platí meteorologická výstraha, místy spadne až 200 milimetrů.
Agáta Hanychová tráví poslední dny v exotickém zahraničí. S manželem Mirkem Dopitou se opět vydala na indonéský ostrov Bali, přičemž výlet zodpovědně dokumentuje pro své fanoušky. Těm opravdu věrným neuniklo, že dcera herečky Veroniky Žilkové malinko pozměnila image.
Horolezkyně Klára Kolouchová, která se minulý týden zřítila z hory Nanga Parbat, byla oficiálně prohlášena za nezvěstnou. Tělo první Češky, která pokořila nejvyšší horu světa Mount Everest, tak zůstane v Himálajích.
Muž, který vloni spáchal neúspěšný atentát na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD), se dnes poprvé postaví před soud. Důchodce Juraj C. je obžalován ze zvlášť závažného zločinu teroristického útoku. Hrozí mu až doživotí. Případ řeší Specializovaný trestní soud.
Česko si v minulém týdnu užilo tropické teploty, nyní se očekávají vydatné dešťové srážky. Z dlouhodobého hlediska má nadcházející období přinést průměrné letní počasí. Naznačuje to měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jedno přísně střežené tajemství má momentálně Veronika Žilková. Fanouškům dává najevo, že se v jejím životě děje něco vzrušujícího. Zatím ale podle svých slov nemůže prozradit jakékoliv další podrobnosti.
Metro přestalo uprostřed hlavní turistické sezóny zastavovat na jedné ze stanic v centru Prahy. Poškozené eskalátory vyřadily z provozu stanici Staroměstská na lince A, kde ve středu večer došlo k požáru. Policie již dohledala všech šest hledaných mladíků. Jde o české občany.