Policie v Brně dopadla lupiče, který napadl a zranil muže s postižením

Policie v Brně dopadla lupiče, který v centru města na Cejlu předminulý týden napadl a okradl muže s postižením, který skončil s vážným zraněním v nemocnici. Pachatelem je podle policie drogově závislý dvacetiletý mladík, kterého soud vzal do vazby. V tiskové zprávě o tom dnes informoval policejní mluvčí Petr Vala. U soudu muži v případě uznání viny hrozí až deset let vězení.

Policie ČR, ilustrační foto

Mluvčí uvedl, že brněnští kriminalisté na základě několika klíčových poznatků získaných od veřejnosti dopadli drogově závislého lupiče z Cejlu v minulých dnech. "Dvacetiletý mladík včera (ve čtvrtek) po rozhodnutí soudce skončil na vazbě, kde si počká na hlavní líčení. Policisté velmi děkují všem občanům, kteří se jim ozvali," uvedl Vala.

Lupič muže napadl předminulý týden ve středu. Vyhlédl si jej na rušné ulici, kde ho sledoval a nahlížel mu do odložené nákupní tašky. Útočník pak za mužem vešel do domu. "Brutální útok následoval vzápětí, jakmile se napadený nacházel v průchodu," uvedl dříve mluvčí.

Lupič do muže zezadu strčil, poškozený upadl na zem. Následovala krátká potyčka, po které útočník získal mužovu peněženku a z místa utekl. Vážně zraněného muže záchranáři převezli do Vojenské nemocnice.

Témata: krimi | Brno

Policie odložila případ výhrůžného dopisu pro Babiše během prezidentské…

31.08.2023 16:16 Policie odložila vyšetřování výhrůžného dopisu, který obdržel šéf hnutí ANO Andrej Babiš před…

Policie zadržela muže, který v noci na pátek střílel v Praze

27.08.2023 18:52 Policie zadržela čtyřiatřicetiletého muže, který v noci na pátek po potyčce několikrát vystřelil…

Policie obvinila muže z útoku na dvě Ukrajinky v Plasích

24.08.2023 10:43 Plzeňská policie dnes ráno obvinila osmačtyřicetiletého muže v souvislosti s nedělním útokem na dvě…

Související:

Nejnovější