Čeští policisté zjistili první případy zneužití situace uprchlíků z Ukrajiny různými podvodníky, zejména v souvislosti s registrací k pobytu v České republice.
Policie proto dnes zveřejnila video v ukrajinštině, ve kterém mimo jiné upozorňuje, že vyřízení pobytové agendy je v Česku zdarma. Uprchlíky také varuje před podezřelými nabídkami lukrativní práce, které mohou vést k nucené prostituci či otrocké práci. Kromě nahrávky je na policejním webu ke stažení také leták s varováním.
Nepřehledné situace a nejistoty se podle zkušenosti policistů velmi často snaží zneužívat různí podvodníci. Za úplatu je například nabízeno urychlení vyřízení potřebné administrativy nebo zprostředkování zaměstnání. Pobytová agenda, registrace ke zdravotnímu pojištění i registrace na úřadu práce je přitom v Česku zdarma. "Řešení administrativních záležitostí neurychlíte poskytnutím úplaty komukoliv," upozorňuje policie.
Uprchlíci by také měli být obezřetní, pokud se na ně někdo obrátí s nabídkou lukrativní práce. Ta může ve skutečnosti znamenat nucené poskytování sexuálních služeb či otrockou práci. Policistů také varují, že se podvodníci mohou snažit získat od uprchlíků doklady, které zneužijí pro sjednání půjček nebo zřízení bankovních účtů k nezákonným účelům.
Počet uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny podle čtvrtečního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přesáhl 200.000 lidí. Víc než polovinu tvoří děti, čtyři pětiny dospělých js
Wrestlingová legenda Hulk Hogan zemřel v červenci ve věku 71 let a zanechal po sobě majetek v hodnotě téměř 5 milionů dolarů. Z dědictví však vyloučil svou dceru Brooke Hoganovou, přičemž jeho jediným dědicem se stal syn Nick Hogan.
Fanynky naslouchají Agátě Hanychové i proto, že se nebojí prozradit ze svého života prakticky cokoliv. Nemá dokonce problém připsat body k dobru i jednomu z bývalých partnerů. Stalo se tak, když měla říct, jaká byla její nejlepší dovolená.
Opravdu velká sláva to byla před rokem, kdy na 15. září připadaly kulaté čtyřicáté narozeniny. Princ Harry ale slaví i letos, přičemž okolnosti jsou velice zajímavé. V posledních dnech totiž došlo hned k několika zajímavým událostem.
Zejména v Čechách se v pondělí pozdě odpoledne a večer mohou vyskytnout bouřky, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Odborníci ale zdůraznili, že situace je zatížena řadou nejistot, ačkoliv potenciál hlavně pro vyšší nárazy větru existuje.
Necelé dva měsíce po tragické smrti někdejší biatlonistky Laury Dahlmeierové to vypadá, že její poslední přání nakonec nebude vyslyšeno. Z Pákistánu totiž přicházejí zprávy, že do hor byl vyslán záchranný tým, který má najít její tělo a dopravit ho dolů.
Česko zhruba před měsícem zaskočila zpráva o rozpadu manželství legendárního brankáře Petra Čecha. Všechno ale nasvědčovalo tomu, že rozchod proběhl bez jakýchkoliv dramat. Než přišlo nejnovější vyjádření.
Někoho pobouřila, jiné lidi si získala. Emma Hemingová Willisová nedávno otevřeně promluvila o životě s indisponovaným hercem Brucem Willisem. Nyní dokonce přiznala, že si v jednu chvíli myslela, že je jejich manželství u konce.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu je jedinou překážkou v návratu rukojmích a dosažení mírové dohody s palestinským hnutím Hamás, tvrdí rodiny osob, které jsou nadále v moci teroristů. Informovala o tom BBC.
Začíná nový týden, jehož první polovina má být podle meteorologů dynamická a proměnlivější. Od čtvrtka se počasí stabilizuje, bude teplo a slunečno. Výrazně se oteplí na víkend, kdy se teploty místy dostanou i nad letních 25 °C. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Výjimečnou událostí tohoto týdne na televizních obrazovkách byl pondělní návrat Laďky Něrgešové k moderování pořadu ShowTime na stanici CNN Prima News. Jednoduchý nebyl nejen pro samotnou moderátorku, ale i pro její spolupracovníky.
Česko v posledních dnech zaznamenalo srážky prakticky na celém území, ovšem jejich rozložení a intenzita se výrazně lišily. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Někde spadlo jen několik milimetrů deště, jinde napršelo až sto milimetrů.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpořil amerického protějška Donalda Trumpa, který v dopise vyzval členské státy NATO, aby přestaly nakupovat ropu z Ruska. Pokud bude vyslyšen, je Trump podle svých slov připraven společně se spojenci uvalit další sankce na Moskvu.